Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire durva egy szájsebésze...

Mennyire durva egy szájsebészeti fog extrakció? Érdemes arra a napra szabadságot kivenni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 26. 17:43
A kérdező szavazást indított:
kell szabi mert fájni fog utána
nem vészes, nem kell szabi
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez olyan,hogyvan amelyiket meg sem érzed ,maximum ha kiment az érzéstelenítő beveszel egy szem fájdalomcsillapítót.

Ha fel kell tárni,vésni,kalapálni,rángatni fél órát utána mocskosul tud fájni .. a szabit mindneképp érdemes kivenni ,főleg ha akár könnyű fizikai munkát végzel,mert hajolgatásra,kisebb erőlködésre is újra vérezhet és nagyon kellemetlen munkahelyen ezzel szenvedni ,akkor is ha fájdalmad nincs.

2021. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attol is fugg, mit dolgozol.

Egy laza Irodai/ulo munkat siman ki lehet birni, viszont ha valmi kemeny fizikai melot vegzel, akkor lehet jobb szabadnapot kivenni, akar meg a rakovetkezo napra is.

Egy kozepesen megterhelo fizikai munka eseteben is szerintem nehezkes, nekem egyaltalan nem verzett vagy fajt, viszont a bazi eros fajdalomcsillapito (amit mutet elott kellett bevennem

Kozvetlenul) + antibiotikumok totalisan kiutottek, meg masnap is egesz nap az agyban voltam (nem fajdalmak miatt), egyszeruen ereztem, hogy igy gyogyul a testem, sokat aludtam es pihentem, es ugy erzem ez volt a helyes dontes.

En pentek delutan voltam a szajsebeszeten, es csak hetfon mentem dolgozni (tehat az egesz hetvegem es pentek delutanom pihenessel telt), a hetfoi munkat viszont meg igy is nehezkesen vegeztem el (viszont en kemeny es nagyon hajtos fizikai munkat vegzek).

2021. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Itthon dolgozom home officeban (IT), csak ha fájdalmas lesz a műtét után akkor gondolom nem fogok tudni rendesen koncentrálni a munkára
2021. febr. 26. 22:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen munkakorben, foleg home officeban en egy percig sem aggodnek:) emiatt nem szukseges a szabadnap, de ha nagyon felsz, akkor ugy is a te dontesed.

Mint mondtam, nekem csontot is furtak, de megsem voot semmi fajdalmam...

2021. febr. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Gyárban dolgozom, hajolgatok, emelgetek. Egy nagyőrlő fogamat szájsebész műtötte ki. Másnap mentem dolgozni.

Implantátum beültetés után másnap mentem dolgozni.

Nálunk nem nézik jó szemmel az otthon ülést. Ha csak nem vagy koronás, menned kell dolgozni.

Nem mondom hogy kellemes volt, kapkodtam rendesen a fájdalomcsillapítót, de túl lehetett élni. (inkább lejjebb adtam pár napra a házimunkából és többet pihentem műszak után)

A bölcsességfog műtét az egyetlen ami után nem mentem be egy napot dolgozni. Szerintem képes lettem volna rá, de az orvos nem javasolta.


Szerintem a beavatkozás napján ne dolgozz. Én minden alkalommal végig aludtam utána a napot. Valahogy kimeritő az ilyesmi. De másnap semmi akadálya.

2021. febr. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Erdemes, mert az csak egy dolog, hogy faj, de en utana meg orakig nyaladzottam az erzestelenites miatt, es ilyen veres/nyalas kevereket kellett kikopni, ami nem tul kellemes, ha az embert latjak is a munkatarsak... 5 percenkent meg azert megse lehet a wc-re rohangalni.
2021. márc. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!