Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gáz az, ha egy 18 évesnek...

Gáz az, ha egy 18 évesnek vannak lyukas fogai?

Figyelt kérdés

Mikor anyámnak mondtam, hogy el kéne mennem fogorvoshoz, totál kiakadt, hogy miért van nekem már most lyukas fogam.

Amit amúgy én sem igazán értek, mert nem vagyok valami trehány és igénytelen személyiség. Őszintén mondom, hogy rendszeresen mosok fogat, max néha este marad el, de egyébként rendesen mosom és néha még fogselymet is használok.



2021. febr. 27. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem, az a gáz, ha lyukas a fogad, hanem az, ha nem foglalkozol vele, és nem mész el fogorvoshoz, hogy ellássa :)

Félévente egyébként is el kellene látogatnia mindenkinek egy ellenőrzésre.

2021. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
És anyukád miért lepődik meg ezen ennyire? Félévente van szűrővizsgálat annak, aki iskolába jár, a szülőnek pedig kutya kötelessége visszavinni a gyereket, ha megkapja a papírt az iskolafogászattól, hogy szuvasodást találtak.
2021. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont az esti fogmosás a legfontosabb
2021. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Nekem már az első iskolafogászaton találtak lyukas fogat, akkor még amalgámmal tömték be, ekkor lehettem 6 vagy 7 éves. Most, 22 éves koromra esett ki a tömés.


Genetikától is függ, nem is kicsit. Évfolyamtársamnak pl. 17-18 éves korára teljesen kihullottak a fogai, pedig ő is mosta rendesen. De már az 5 éves műfogsora is kihullott felülről teljesen, úgyhogy azóta már újat kellett csináltatni. Az apjának is ugyanilyen problémája volt fiatalon, és a testnevelés tanáromnak is kihullott már 20 évesen mindegyik foga.


Sajnos a fogak ilyenek. Amit használsz az kopik, hiába "újítod" fel. A vágókorong is kopik, a szalagfűrészen a fűrészlap is, hiába van újraélezve, előbb-utóbb már a sok újraélezéstől elvékonyodik a lap és használhatatlanná válik.


Én mondjuk fogselymet nem használok sűrűn, szerintem nem tesz jót a fogaknak az állandó használata. Inkább szájvízzel helyettesítem.

2021. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor ezek a fogproblémák öröklődhetnek is?

Ezt nem is tudtam, de apámnak vannak még ilyen problémái, több fogát is tömték már, és ha jól tudom, koronát is kellett újat csináltatnia

2021. febr. 27. 18:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem gáz és persze, hogy lehet örökölni.

Nálunk pl apukámnak nagyon jók a fogai, 59 éves, eddig 1 fogát húzták ki és most van egy lyukas, anyukámnak viszont műfogsora van 30as kora óta, alig van saját foga, az ő szüleinek is nagyon rossz volt.

Én 34 vagyok, 11 éves koromig nálam sem volt gond, 32re viszont már 10et kihúztak, 9en korona van és most kettőt megint húzni kéne...

2021. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!