Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 4 évesnek első fogán kezdődő...

4 évesnek első fogán kezdődő szuvasodás. Mi várható?

Figyelt kérdés

Tegnap megnézte a fogorvos a kisfiam fogait, azt mondta szépek, de az egyik első fogán (az oldalán) kezdődő szuvasodás van, de ezzel nem kell semmit tenni.

Mivel nem őt vittem első sorban, hanem a nagyobb gyereket, nem ment bele részletesebben.

Amire ezt mondta az egy fehéres elszíneződés. amit én már egy éve biztosan látok a fogán, de lehet régebb óta is ott van.

Ha eddig nem okozott gondot, nem lyukadt ki, nem terjedt, akkor várható hogy nem is lesz vele baj?

Rendszeresen mosom a fogait, édességet keveset eszik.

Viszont 3 éves koráig éjszaka is szopizott, talán ez lehetett a baj, utána ugye nem tudtunk fogat mosni, mert visszaaludt.


2018. máj. 10. 06:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A lányom minden ejjel 5 eves koraig kapott tejbedarát ( sved) amit edesitettem neki egy kanál mézzel . Nem lett egy lyukas foga sem a méztöl.

Hogy mi lesz a szuvasodassal fugg a gyerek táplálkozásától, hogy mennyi tojas , sajt fehérjét eszik.

Az édesség nem oszt szoroz.

2018. máj. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk az Elmex gél-t ajánlotta ugyanerre a fogorvos.
2018. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, és mióta olyan nálatok a gyerek foga? Tényleg nem lett rosszabb?

A sajt, tojás az jó ezekből egyen sokat, vagy ezeket kerülje?

A fogmosással nincs baj, szereti, mossuk rendszeresen (kaptam egy levelet, hogy hozzá kéne szoktatni).

És hiába tejfog és majd "úgyis kiesik" (szintén a levélből idézve), de az még lehet 2-3 év és nem szeretném, ha fekete fogú lenne akár csak 1 évig is :S

2018. máj. 10. 09:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk használt.(Csak a fogai felületére kend, este amikor már nem eszik-iszik semmit.) De aztán sajna a csontfogai sem lettek túl jók. Nem édességevő és mossa is rendesen. Sajna ez genetika nála :(

De rendszeresen járunk fogászati ellenőrzésre így aztán ha van valami akkor azonnal javítva van :) Nekem nem szopizott sokáig úgyhogy arra nem tudod fogni hogy attól szuvasodik a foga :)

2018. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!

Használni fogjuk mindenképpen. :)

2018. máj. 10. 16:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Szivesen! remélem nektek is bevállik!
2018. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!