Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfog növése miatt...

A bölcsességfog növése miatt lehet érzékeny a többi fogam?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy nő a bölcsességfogam. Nem fáj, viszont gyulladt az ínyem más fogaimnál, főleg az alul levő elsőknél, és érzékenyek főleg harapásra, de fájnak, "bizseregnek" maguktól is néha. Van, hogy ez egyáltalán nem áll fenn. Illetve felül lévő néhány rágófogam ugyanilyen, és néha olyan érzés, mintha mozognának, de ha tükörben mozgatom meg, akkor láthatóan stabilak. Nemrég látta fogorvos, bár akkor még nem volt ennyire rossz, és azt mondta,semmi bajuk, de nagyon ijesztőek nekem ezek a tünetek, és félek, hogy lehet valami komolyabb gond.

Okozhatja vajon ezeket a tüneteket a bölcsességfog?


Fogorvoshoz jelenleg nem tudok elmenni, azért kérdem.



2021. márc. 2. 21:50
 1/4 anonim válasza:

Igen, lehet. Mert mikor nő a bölcsességfogad, akkor nem a fogad fáj, hanem az ínyed. És az ínyedbe ágyazottan helyezkedik el a többi fogad is, simán átterjedhet a fájdalom.

Nekem olyankor az egész állkapcsom fájt.

2021. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen! A bölcsesség fog sok mindent előidéz amit nem is hinnénk. Barátnőmnek például úgy begyulladt a bölcsesség foga hogy az arcán megannyi pattanás kellett kezet, majd mikor kihúzták a fogát 1-2 nap alatt újra a régi ,,baba bőre,, lett. Nekem az egész fogsorom bele fájdult nagyon éles fájdalmaim voltak viszont nekem ténylegesen nőt és kiakart bújni a bölcsesség fogam, látszott már. Ajánlom a lidokain krémet ha erős fájdalmaid lennének - egy kicsit kensz az ínyedre elérzéstelenít és nem érzed azt a sajgó fájdalmat. Én amíg a dokim nem tudott fogadni 2-3 hét addig kentem mert nem bírtam aludni, enni, pihenni, tanulni.
2021. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lidocain krém patikában kapható?
2021. márc. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet
2021. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!