Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogérzékenység ellen?

Fogérzékenység ellen?

Figyelt kérdés

Volt egy fogam, amin számomra nem volt elváltozás, és nem is fájt egyáltalán, de lyukas volt, ezért betömték, viszont azóta hidegre, melegre, fogmosásra érzékeny, és rágni se tudok azon az oldalon. Több fogorvost is kérdeztem, volt aki mondta, hogy nem tudja mi a baja, de ha fáj, akkor gyökérkezelni kell, volt aki szerint rosszul tömték be, de nem lehet vele mit csinálni. Nem tudom, mit kéne vele kezdeni, mindenki mást mond, gyökérkezeltetni viszont nem szeretném, ha nem muszáj.

Van egy másik fogam is, amin én is láttam a lyukat, és érzékeny is volt, mielőtt betömték volna, de azóta sokkal jobban érzékeny.


Valaki nem tud valami megoldást erre? Mindvégig magánfogászaton voltam, ismerősök ajánlása által, de egyik helyen se tudtak nagyon mit mondani erre. Olvastam most valamilyen lakkozásról, ami jó az érzékeny fogakra, viszont akkor azt nem értem, hogy ezt miért nem ajánlotta senki? Elvileg jó fogászatokon voltam...



2021. márc. 11. 00:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Ha valaki volt hasonló cipőben, és megoldódott a probléma orvos által, akkor ajánlásokat is szívesen fogadok. Leginkább Budapest körzetében, de ha messzebb van, akár utazok is, mert már tényleg eléggé tanácstalan vagyok
2021. márc. 11. 00:18
 2/2 anonim ***** válasza:

Érzékeny fogak lakkozasa:

Ezt foginy visszahúzódáskor szokták alkalmazni, amikor a gyokerfelszin elkezd kilatszodni, és hidegre nagyon erzeken lenni. Ilyenkor, mivel ez a felszín intakt, nem szuvas, csupán érzékeny,lelakkozzak. Ez azonban erosen kopik, gyakran újra kell csinálni, tehat nem egy vegleges megoldas.


Ha tömés után erzekeny a fogad, több okból lehet.

- nem sikerült jól záró tomesszelt kialakitani

- mély volt a szuvasodás, közel van a tömés a fogbelureghez, ami irritalja azt

- magas a tömés, előbb koccan a szemben levével

- buborék alaklult ki a tomoanyagban


Magas tömés értelemszerűen be kell csiszolni.

Ha nincsenek tipikus fogbelgyulladasra jellemző tuneteid, akkor meg lehet probalni egy tomescseret, esetleg gyogyszeres alabelelessel. Ha ez megoldja a problemat, szuper, máskülönben gyokerkezeles jöhet még szóba.

Azonban ha a tüneteid szépen lassan enyhulnek es tenyleg csak erzekenysegrol van szó, nem fájdalomról, akkor csak a tomoanyag irritaciojarol van szó, ami meg fog szűnni.

2021. márc. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!