Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit/miket kell tudnom a...

Mit/miket kell tudnom a levehető fogszabályzóról? Nappal is kell hordanom.

Figyelt kérdés

Szeptemberben megkapom a levehető fogszab.mat

de még semmitsem mondtak el róla:S

miket kell tudnom?

pl lehet e benne enni??

stb

nagyon köszi előreis"


2010. aug. 18. 20:48
 1/4 Doriiisss válasza:

Nekem volt, de semmit sem használt, és elpazaroltam azt a 2 évet, ami alatt 1 év alatt helyre jött volna ragasztottal.


A kivehető fogszabit berakod a szádba felpattintod és fent marad. Nagyon sokat kell hordanod, nem csak éjszaka hanem napközben is. Minden héten, aztán 2. héten és így tovább ritkulva állítatni kell, vagyis összehúzni a drótokat. Enni nem szabad benne, de majd ha előszőr fent lesz nagyon beszélni se tudsz. Folyni fog éjszakánként a nyálad. Komoly. Hamarabb megszomjazol. Suliba nem ajánlatos, merrt nem tudsz beszélni benne szépen meg hát kajáláskor kivenni..fogat mosni..betenni..macerás. De, hogy előnyt is mondjak...nem mindenesetben kell fogathúzni..és akármikor kitudod venni..viszont sok idő..de kibírható. Fájni fog...és lesznek majd átsírt éjszakák avgy reggelek amikor leveszed reggel és annyira fáj a fogad, hogy reggelizni sem tudsz..



Ez az én véleményem, tapasztalatom. Nekem nem jött be.

2010. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

húhaa..kösz


de akkor sulba hogy egyek??:O:O

vegyem ki?aztán vissza?:S..elég szar ügy:S..úha:S.nem bírok majd venni pl chipset,cukrot semmit?:/

derosz:S

és hogy ennyire fáj?:S

am nekem "bulldogharapás"miatt kell:/

2010. aug. 20. 21:57
 3/4 Doriiisss válasza:

Hát én suliba sosem raktam be, hanem miután hazaértem megebédeltem és beleraktam vissza, olyan 3 órától kezdve 6ig bennevolt. Akkor megvacsiztam és visszaraktam éjszakára. Suliba sztem ne használd, de kérdezt meg a fogdokidtól. Nekem azt mondta, hogyha nem akarok macerát akk ne rakjam be. Nem is az evés, hanem a beszéd se megy benne könnyen.

Kibirhatóan fáj, de nem a legkellemesebb, elárulom az állandó mégjobban fáj. Nekem a kusza fogaim miatt kellett, ezért az eféle harapást nem ismerem, és lehet, hogy neked nem fáj majd annyira.

2010. aug. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

húh...

akkor talán elég lenne nekem egész este+mikor hazajövök?

aztmondta még csak h kb 14-16órát kell hordanom

2010. aug. 22. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!