Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől jöhet ilyen gyorsan...

Mitől jöhet ilyen gyorsan vissza a fogkő?

Figyelt kérdés
Február 10-én szedettem le, és az alsó fogsoromon már megint ott van. Csak az alsó fogsoromon elöl hat fog, vagyis középről indulva mindkét irányba 3 fog fogköves. Máshol nincs. Nem dohányzom, keveset eszem, naponta kétszer mosok fogat, használok még pluszban fogport, fogselymet és szájvizet.

2021. márc. 17. 19:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mert így esik jól, így érzem jól magam. Reggelizni sose tudtam, egyszerűen nem kívánom, nem vagyok éhes. Kettő körül szoktam ebédelni, addigra már éhes vagyok, utána meg már jól vagyok lakva, megint csak nem kívánok enni. Így nagyon jó a közérzetem, tele vagyok energiával. Amúgy ez a legegészségesebb, olvass utána az időszakos böjtnek. A testnek hagyni kell időt a pihenésre, ha állandóan eszik az ember az sok hátránnyal jár. Mellesleg a böjt hatására indul be az autófágia.
2021. márc. 18. 12:03
 12/20 anonim ***** válasza:
Az orvosom azt mondta, hogy ebben örökletes tényezők is szerepet játszanak. Én is ezerrel tisztítom, és mindig mégis visszajön. A Corsodyl jól lelassítja a kialakulását, de azt meg nem szabad sokáig használni, no és elsárgítja fogakat.
2021. máj. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Közben kikérdeztem fogorvost. Alul vannak valami nyálkivezető csatornák, és azért ott lesz fogköves, plusz genetika is beleszámít. Valamint ahogy idősödik az ember, megváltozik a nyál ph-ja, és azért alakul ki hamarabb a fogkő. Rejtély megoldva. Voltam azóta fogköeltávolításon, gyakorlatilag ezen a hat fogamon sehol máshol nem volt fogkő.
2021. szept. 17. 10:25
 14/20 A kérdező kommentje:
Ezen a hat fogamon kívül sehol más nem volt fogkő.
2021. szept. 17. 10:28
 15/20 anonim ***** válasza:
Elektromos fogkefet kell hasznalni. Szerintem amugy ez hajlam kerdese, nekem is viszonylag hamar kialakul, de amiota elektromos fogkefet hasznalok azota sokkal jobb a helyzet.
2021. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Azért nem használok elektromost, mert úgy érzem nem tisztítja meg eléggé a fogam. Évekig használtam, aztán visszaváltottam kézire.
2021. szept. 17. 10:37
 17/20 anonim ***** válasza:
50%

Hiaba mondod hogy a higueniaval nincs baj, a fogko egyertelmuen annak a jele, hogy a fogaid hatso felet nem mosod rendesen.

Probald meg 2 perccel tovabb mosni csak azon a teruleten, a fogselynet mar meg sem emlitem.

Egyebkent az elektromos fogkeve valoban jobban tisztit.

2021. szept. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
17-es nagyon el vagy tájolva! Pontosan, hogy kizárólag az alsó fogsoromon, elöl hat fogamon van fogkő, és csakis az első részén! Mondta is a fogorvos, hogy sehol máshol nem lát fogkövet. Jól mosom a fogaimat, és minden nap fogselymezek, de ezt már többször leírtam. Fogport ás szájvizet is használok.
2021. szept. 17. 12:13
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A 6-os válaszoló pontosan leírta neked, amit a te fogorvosod is mondott 😂

Ott vannak a nyálmirigyek kivezető csövei, pontosan - ez vitathatatlan. Tudod hol vannak még ilyen nyálmirigy kivezető csövek? A felső nagy rágó fogak külső oldalán. Ez a pont ugyan úgy a fogkő predilekciós helye, mint az alsó frontok nyelv felőli oldala. Na most ha itt nincs ideje kialakulni a fogkőnek (mert tökéletesen és időben lemosod), akkor jogosan lehet feltételezni, hogy az alul felrakódott fogkő esetében már nem voltál annyira alapos. Ezzel nem leszólni akarlak, mert ettől függetlenül az a minimális fogkő nem ront a teljes szájhigiéniádon. Külön dicséretes, hogy felismered a problémát és rendszeresen jársz fogorvoshoz. A többség ennél jóval nagyobb gondokkal jelenik meg a rendelőben, ahol a fogorvosnak kész felüdülés ha nem lepedék-hegyeket és szuvasodásokat kell számolnia.

A lepedékről (ami kristályosodott formájában fogkő) azért tudni kell, hogy fogmosás után 20 perccel már klinikailag kimutatható. Ahhoz hogy ebből a lepedékből fogkő alakuljon ki, átlagosan 48 óra kell, de lehet ennél hosszabb vagy rövidebb idő is. A kristályosodást segítik a nyálban lévő kálciumsók, vagyis a fogkő lényegében elmeszesedett lepedék. Épp ezért a kialakulását legjobban úgy lehet meggátolni, ha nem hagyunk időt a puha lepedéknek elmeszesedni.

2021. szept. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Amúgy a Corsodyl tényleg brutal jó, de csak óvatosan vele!
2021. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!