Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől jöhet ilyen gyorsan...

Mitől jöhet ilyen gyorsan vissza a fogkő?

Figyelt kérdés
Február 10-én szedettem le, és az alsó fogsoromon már megint ott van. Csak az alsó fogsoromon elöl hat fog, vagyis középről indulva mindkét irányba 3 fog fogköves. Máshol nincs. Nem dohányzom, keveset eszem, naponta kétszer mosok fogat, használok még pluszban fogport, fogselymet és szájvizet.

2021. márc. 17. 19:36
1 2
 1/20 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
67%
Nem mosod hatékonyan a fogad, vagy nem jó a fogkeféd. A rágó is tud segíteni.
2021. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De hatékonyan mosom, a fogorvos mindig dícséri, hogy milyen szépen tisztán van tartva. Fogkefét havonta cserélem, és minőségi fogkefét használok. Mint írtam, kizárólag hat darab fogon van fogkő.
2021. márc. 17. 19:42
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem rágsz elég sokat? Nekem nyáron a Balcsin szemmel láthatóan letisztultak a fogaim egy nagyon jó minőségű, kemény, barna kenyértől.
2021. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De az lehet. Egyszer eszem egy nap. De a többi fogamon miért nincs, akkor nem kéne mindegyiken lennie?
2021. márc. 17. 20:21
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekem tinikoromban lett nagyon látványos fogkő az alsó metszőfogaimon. Azt mondta az orvos, hogy a nyál összetétele miatt lehet (ti. az életkorom miatt megváltozott az összetétele és ettől kezdődött el a fogkőképződés). Mást nem tudott mondani, mint hogy figyeljek oda a fogmosásra. Azóta megszűnt a probléma.
2021. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Mindenkinek az alsó frontfogainak a belső oldalán alkul ki leghamarabb és a legnagyobb mennyiségben, mivel a nyelv alatt vannak nagy nyálmirigy kivezetőcsövek, és a szájfenéken idézőjelesen megáll a nyál a gravitációnak és a sík felületnek köszönhetően (így adott a lehetőség a mineralizációra). A fogkő mineralizált plakk és pont. Akkor is az ott maradt lepedég fog kalcifikálódni, ha azt mondod helyesen mosol fogat. Az hogy hajlamosabb vagy rá, abban lehet valami.

Az ok nagyon sokmindentől függ. Lehet a hátterében fogmosási elégtelenség (tudom, hogy azt mondod azzal nincs gond, de esetleg kíváncsiságból egy plakkfestő tablettával ellenőrizheted), de elősegítheti egyéni hajlam is (más a nyálösszetételed), zegzugosan álló fogak (amik nehezebben tisztíthatók).

Léteznek kifejezetten fogkő kialakulását gátló hatóanyagú fogkrémek. A pirofoszfátot keresd a hatóanyaglistán (pl Blend-a-Med Pro Expert).

2021. márc. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Azért gondolom, hogy a higiéniával nincs gond, mert több fogorvos is mondta akiknél jártam, hogy látszik, hogy sokat foglalkozok vele és nincs elhanyagolva. Soha semmit nem kell vele csinálni a fogkőeltávolításon kívül, tehát ha nem megfelelően mosnám, akkor romlana is. A pirofoszfátnak utánanézek, köszönöm.

Ja még annyi, hogy régebben nem volt ilyen gond, az utóbbi pár évben veszem észre, hogy sokkal gyorsabban visszajön a fogkő, a kor számít? (38 éves vagyok)

2021. márc. 17. 21:46
 8/20 anonim ***** válasza:
Fogselyem?
2021. márc. 18. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Írtam fent, minden este használok fogselymet és szájvizet is.
2021. márc. 18. 07:42
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy miért csak egyszer eszel egy nap? Úgy tudom, nem túl egészséges. Lehet, hogy a nyál összetétel emiatt nem jó?
2021. márc. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!