Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alul a bölcsesség fogamnál...

Alul a bölcsesség fogamnál olyan mintha lenne lifegő íny darab. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
2 napja kezdetem érezni hogy fáj ott. De nem nagyon foglalkoztam vele sokszor van ilyen mikor mindig kicsit kibújik egy rész pár nap alatt abba szokott maradni. Most fogmosásnál vettem észre ezt a valamit. Ilyen még szerintem nem volt nekem. Menjek vele orvoshoz?
2021. márc. 20. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha fáj, akkor menj el fogorvoshoz. Amúgy se árt megnézetni, hogy ki kell-e húzni, vagy van neki hely. Én kicsit több, mint egy éve húzattam ki a bölcsességfogaimat. Előtte folyamatosan fájt, azóta semmi bajom. Kicsit meg volt duzzadva az arcom utána pár napig, de semmi vészes, érdemes megmutatni szakembernek.
2021. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kitágult vagy felhasadt, hogy kiférjen a fog, de sajnos ha laza, akkor a kaja pép egyből troll módon belemegy és odarohad így begyullad. Plusz még feszítette, nyomta az új fog így főleg begyulladt.. Fogorvosnak érdemes megmutatni! Ill. mindenképp oda kell rá figyelni, hogy tiszta legyen. Most gyakrabban kell fogat mosni, óvatosan körbe tisztítani a fog íny melletti részét pluszban, öblögetni ínygyulladásra való szerrel. A gyulladás átterjedhet a foggyökérre, ezért kell minél előbb kezelni! Phlogosol nagyon szuper ilyenre, vény nélkül lehet kapni patikában és ecsetelni és öblögetni is lehet vele, nem kötelező hígítani. Viszonylag olcsó is és tapasztalatom szerint jóval hatékonyabb a klórhexidin tartalmú öblögetőknél! DM és Rossmann is tart ilyesmit! Ill. ha nagyon nincs semmi van a Herbáriának a cserszömörcés szájvize, azt több helyen lehet kapni, van áruházakban is! Viszont azt tilos hígítás nélkül rákenni, mert szétmarja!
2021. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!