Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől másabb a az a fogszabály...

Mitől másabb a az a fogszabályozó ahol kell húzni?

Figyelt kérdés
Tehát a fogorvos kérdezte, hogy foghúzással vagy a nélkül kérem a fogszabályozót. A nélküli az 2X többe kerül. De ha kihúzzák akkor azokat is pótolni kell. És mivel másabb az mint ez?
2010. aug. 19. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes...Nekem is volt fogszabályzóm, és négy fogamat kellett kihúzatni miatta, amik egészségesek voltak...De nem az ára miatt, hanem mert nem fért volna el a többi fog, nem volt elég hely. Ilyet még nem hallottam...
2010. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha húzni kell hozzá, ami gyakran előfordul, akkor azt nem kell pótolni, mert pont a helyfelszabadítás a lényeg. Oda fogják beszabályozni a fogaidat.

Sürgősen keress másik orvost, komolyan mondom.

2010. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
érdekes...ilyenről én sem hallottam.
2010. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak már olyan fogszabályzók, amihez nem feltétlenül muszáj fogat húzni (úgy hívják, hogy önligírozós)

Ha neked ezt az önligírozóst ajánlják, és ki tudod fizetni (tényleg jóval drágább), akkor dönthetsz mellette, mert azzal megúszod a foghúzást.

De ha a hagyományos eljárással csinálják a fogakat, és húzni kell, akkor hülyeség az, hogy pótolni kell. Hiszen pont az a lényege, hogy a fogaidnak legyen helyük egymás mellé kerülni. Itt van egy videó, hogy az önligírozós fogszabályzó hogyan működik:

http://www.youtube.com/watch?v=rllrBkDpSuA&feature=related

A hagyományosnál kihúznak 2 fogat jobb és bal oldalon, a többit pedig odahúzzák a helyére.

2010. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. aug. 24. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!