Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elszíneződtek a fogaim?

Elszíneződtek a fogaim?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogorvosnál mert úgy hittem, hogy szuvasodnak a hátsó fogaim. A fogorvos a vizsgálat után közölte, hogy nem szuvasodnak, hanem elszíneződtek, és ez természetes, nem lehet vele mit csinálni. Létezik ilyen? A barázdáknál már barnák, nem fehérek, nem sárgák. Csak az alsó leghátsó fogaim ilyenek. Régen kétszer, ma már háromszor mosok fogat egy nap, de sehogy sem bírom eltávolítani. Szerintetek mit lehetne ezzel csinálni? Kérdeztem a fogfehérítést, az volt a válasza hogy az sem oldja meg. Szóval most már a hátsó fogaim barázdái barnák lesznek? Kívülről ugyan nem látszik, de engem zavar.

2021. márc. 24. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne zavarjon,örülnék neki ha csak ennyi baja lenne,16éves létemre az első kettő nagyobb fogam is több mint félig tömött..... meg kb a fogaim fele... hiába mosom elrohad,lyuk lesz mindenhol,puff egyik nap arra kelek a fogam egy lyuk.
2021. márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen jól mondta az orvosod. Nincs ezzel semmi probléma.

A nagyon menő fogorvosok például direkt készítenek egy rágófelszíni tömés alkalmaval barazdafestést (ami mondjuk nekem sem ad nagyon hozzá az élményhez), hogy természetesebb kepet mutasson.

Értem, hogy ez teged zavar, de az a helyzet, hogy nem kellene, mert egyrészt senki nem látja, másrészt nem egészségügyi probléma. Fogkefevel eltavolitani nem lehet, fehéríteni nem lehet, emiatt megfurni majd betömni egy egeszseges fogat butaság.

Úgyhogy barátkozz meg vele, mert nincsen gond :)

2021. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!