Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért mozog a fogam?

Miért mozog a fogam?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Eszre vettem hogy a fogam mindegyike kicsit mozog

Az első kottot fent ha megnyomom az első fogammal oket akkorr kicsit erezhetően megmozdul

Számítsak valami bajra ?

19 /L


2021. ápr. 2. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Igen, idő kérdése, és kihull az összes. Mihamarabb fordulj fogorvoshoz!
2021. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az alsó * fogammal őket

Bocsánat

2021. ápr. 2. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azért mozog, mert fogyni akar.


Komolyra fordítva a szót: Keress fel egy fogorvost, mert itt nem találsz olyat, aki tud rá adni orvosságot és meg is tudja pontosan mondani, hogy miért mozog.

2021. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, csak úgy érzed, hogy mozog, de valójában nem. Én is régen néha akrobatikáztam a nyelvemmel a számban meg minden vackot csináltam és tök csalóka, pl. a fogad sokkal nagyobbnak érzed, mint valójában, meg összeivssza tologatod egymáson őket, becsapós érzés.


Ínysorvadásnál lehet, hogy lehúzódik az íny, tehát kíjjebb vannak a fogak, mintha megnyúltak volna, az íny színe sem rózsaszín, akkor lehet gond. De ennyi évesen kicsi a veszélye ennek.

Ha nem akadályoz az evésben és semmiben, akkor valszeg nincs gond.

2021. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hellmano ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, hogy azok nem mozognak! Ha az ujjaiddal nyomogatod, akkor a bőröd, ahogy benyomódik az ujjadon az kelt olyan érzést, mintha a fogad mozogna, de közben csak a bőrödbe süllyed be a fogad, tehát fals érzetet kelt. Ugyanez van, ha a nyelveddel birizgálod.
2021. ápr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiziológiás mozgathatósága minden fognak van. Ezt te érezheted nagynak, de valójában csak 0,2 mm egy egészséges fog esetében.

Mindenesetre, ha felmerül a gyanú, hogy valami nincsen rendben, meg kell mutatni egy fogorvosnak.

2021. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat !!:)
2021. ápr. 2. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!