Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha még van 1 rágó, tej fogam,...

Ha még van 1 rágó, tej fogam, ami már kicsit mozog, tesznek fel sztk-ban allando fogszabit?? Kb mennyi ido amig elkeszul, felteszik. Az sztk ban van szines gumi a fogakra?? Kb mennyibe kerul?? Mit nem lehet vele enni?

Figyelt kérdés

#fogszabályzó #Ft #Mennyi do #Mit nem lehet enni
2021. márc. 13. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok tejfogam van még, de én magánhoz járok. Így is felrakták

Nálam külön-külön rakták fel a felsőt és alsót, a felső volt az első amit körülbelül egy óra alatt rakták fel, az alsót most februárban kaptam, és az is körülbelül 1 óra volt.

Mondták, hogy olyat kapsz, amin gumi van? Csak azért, mert nekem nem mondtak semmit és gumi nélkülit (önligírozót) kaptam.

Én karamellt, főtt kukoricát, almát(csak felvágva, lehetőleg a héja nélkül), és dióféléket nem ehetek. Jah, igen, és nem rágózhatok.

Ha van kérdésed, írj nyugodtan:)

2021. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy tejfogam fogszabi előtt. Nekem a röntgenről kiderült, hogy van alatta egészséges maradandó fog. A tejfogamat kihúzták, és most az ínyemből egy lánc segítségével segítik lefelé a csontfogat. A procedúra alapból hosszúnak mondható, főleg sztk-s helyen. Én is ilyen helye járok. Először beutalót kell kérni a körzeti fogorvostól, aztán időpontot kérni a fogszabályozásra röntgenre, ha szükséges, a fogaidat rendbe kell tenni,a bölcsiket kiszedni, ha szükséges. Szóval nem olyan egyszerű a történet. Ez magánban nyilván gyorsabban halad. Nekem az első konzultációtól számítva 4 hónap volt mire felkerült, és miután minden rendben volt, gy hónap volt mire elkészült. Az időpontra majdnem 2 hónapot kellett várnom. Én kaptam színes gumit, de ha neked olyan fogszabid lesz, amihez nem kell gumi (önligírozó, ami magától zár), akkor nyilván semmilyen gumid sem lesz. Nekem fogívenként 60.000 volt, ez 2020-as ár, azóta nem hiszem hogy változott, viszont vidék és Pest között lehet eltérés (ez debreceni ár). Nekem is kb azokat nem lehet enni, amit az első válaszoló írt.

Ha van kérdésed, nyugodtan írhatsz privátot is:))

Sok sikert és kitartást kívánok, ne ijedj meg semmitől!

2021. márc. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mitől függ, hogy tesznek e fel gumit vagy nem?
2021. márc. 23. 18:53
 4/4 A kérdező kommentje:
1.valaszolo, a covid miatt megis maganhiz fogunk menni. A tejfogam kiesett de meg nem nott ki teljesen. Korulbelul mennyibe kerult az also es a felso kulon kulon?
2021. márc. 23. 18:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!