Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után ez normális?

Gyökérkezelés után ez normális?

Figyelt kérdés

Gyökérkezelés utáni tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Másfél évvel ezelőtt jelezte a fogorvos, hogy az egyik fogamat gyökérkezelni kell, mert el van halva.

Erre végül csütörtökön (3 napja) került sor egyébként egy másik fogorvosnál (“Panaszom” nem volt, jött a covid, stb...nem mentem időben, na.)

Csütörtökön megvolt a gyökérkezelés első köre (elvileg még egy lesz), ideiglenes tömést kaptam, majd 2 hét múlva kapok véglegest. Azt mondta csütörtökön az orvos, hogy látszik, hogy nagy gyulladás van a fog gyökérnél, így elképzelhető, hogy be fog dagadni az arcom/ “bedurran” a fogam. (Azt mondta, akkor ad antibiotikumot.)

A bedagadás nem történt meg szerencsére, a fájdalom azonban azóta is tart...

10/2 erősségű kb folyamatosan, ha pedig véletlen ráharapok, akkor 10/10, csillagokat látok.

Fájdalomcsillapító mellett csak a harapással van gond, az olyankor is nagyon fájdalmas.


Emellett a lehelletemnek elvileg van egy fura, kellemetlen szaga a párom szerint.


Nektek milyen tapasztalatotok van gyökérkezelés után?


(Mivel azóta húsvét hétvége van, így nem tudtam felhívni az orvost, zárva van a klinika, kedden fogok telefonálni.)



2021. ápr. 4. 21:45
 1/5 Hellmano ***** válasza:
Nekem volt olyan fogam, amit rengetegszer meg kellett fúrni, mert ha betömte, akkor nyomás volt a fogban és baromira fájt így sokszor csak nyitva hagyta a doki meg gyógyszeres cuccot rakott bele...a vége az lett, hogy nem lehetett betömni, hanem rezekciót akartak alkalmazni (ott még fogalmam nem volt mi az, de nem engedtem meg, mert akkor kinyitnak egy kis ablakot a gyökérnél az ínyedben fenn és ott eltávolítják a gyökeret stb.) Szóval azt kamuztam a dokinak 2 hét múlva, hogy nem fáj és tömje be a pcsába már...betömte fájt egy darabig sokszor baromira, de elmúlt ez már 2004-ben volt, azóta is megvan a fogam ugyanúgy és nem fáj...
2021. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez érdekes..ha ott a gyulladás, miért zárta le ideiglenes töméssel? nekem jópárszor vissza kellett menni gyógyszeres kezelésre, pedig nem volt ott a gyulladás
2021. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Update: 5.napra elmúlt a fájdalom.
2021. ápr. 11. 10:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia ugyanígy vagyok most én, alig merek enni! Rendbe lett azóta?
2021. ápr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy az 5. Napra elmúlt a fájdalom...


Azóta a második kör is megvolt a dokinál, végleges tömés, semmi probléma.

2021. ápr. 18. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!