Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Esztétikailag helyre lehet...

Esztétikailag helyre lehet hozni a fogsoromat?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időben hanyagoltam a fogmosást amit bánok már. Sok fogam barna foltos meg fehér foltos lett, néhány szerintem lyukas is. Ami furcsa, hogy az egyik fogam kicsit befelé nő vagy tolódott vagy hogy mondjam a másik fogam meg mintha az egyikre ránőtt volna pedig korábban nem volt ilyen. Mondjuk ez azért is lehet, mert még felnőtt korban is szopom az ujjam esténként sőt nappal is és emiatt lehet eltolódott? Főleg a felső középső 2 fogam zavar, mert kicsit nagyok lettek és ott látsztódik nagyon, hogy foltos. Az ínyem is be van dagadva néha, meg sokat vérzik. Szerintetek helyre lehet még hozni ha hamar elmegyek ismét fogászatra? Szeretnék fehéríteni is, tudom nem hoz teljes fehérséget de ha csak pár fokkal lenne tisztább és csillogóbb az is örömet okozna. Viszont nem tudom, hogy ez sztk-ban is ingyenes lenne e? Lehet még az enyémből tiszta és ápolt fogsor ami egyenletes? Vagyis minden fog a helyén lenne?

Szerintetek esélyes a fogszabályzó? Ettől félek a legjobban.

[link]



2021. ápr. 4. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:

NA ez kellett még nekem alvás előtt.


Mondjuk itt pénz kell és implantátum.

2021. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs hely a csontban, nem hozza helyre a szabályzás, legfeljebb ha fogat húznak.

Viszont neked több problémád is van, orvosnak látnia kellene. Az ínyedre meg vegyél Gengigélt addig is.

2021. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ez legalább egymillió forint.
2021. ápr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm!
2021. ápr. 4. 22:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy Curasept gélt fogkrémet plusz szájvizet.


Én azzal húzom most ki, mert van nekem is egy gyökérkezelt 5-ös fogam aminek cisztás lett a gyökere és fáj, de még várnom kell az implantátummal. Felül viszont tökéletesen működik.

2021. ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet megnyitni a képet
2021. ápr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A képet ugyan nem láttam, de nagy kitartásra, türelemre és pénzre lesz szükséged.

El kell menni fogorvoshoz, minél előbb nekiálltok, annál jobb. A leírás alapján van mit tenni, szépen lépésről lépésre.

Első lépés lesz az ínygyulladásod helyrehozása és ha van menthetetlen fogad, akkor azoknak az eltávolítása.

Ezután a fogak konzerváló ellatása, tőkések és gyökétkezelések. Közben a fogorvos megtanít a helyes szájápolás mozzanataira, hiszen fogpótlást vagy fogszabályzót csak akkor kapsz, ha látszik, hogy már jó szájhigiénét tudsz tartani.

Emellett az újszopást el kell hagyni. Egyrészt nem higiénikus (vírushelyzet is van!), másrészt fogmozgató/állcsontdeformaló hatása van, ilyen szokás mellett sem tesznek fel fogszabályzót, hiszen ellene dolgozik, nem lesz eredménye.

De fel a fejjel, csak el kell hataroznod magad.

2021. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk felnőttként már mást kéne szopni, nem az ujjadat ;)
2021. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!