Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolítása...

Bölcsességfog eltávolítása után jelenthet meg afta a sebben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsősorban olyan ember válaszát várnám, akinek rendszeresen van afta a szájában és távolították már el bölcsesség fogát, esetleg másik fogát.


Nálam minden apró sebből pl. villával felsértve, beharapva a szám, de akár pirítós evés közben szerzett pici hám sérülések is aftává alakultak egy időben.

Ez javult mióta rendszeresen edzek és vitaminokat szedek, de most kiderült, hogy el kell távolítani legalább egy bölcsesség fogamat és nagyon félek tőle, hogy az a nagy seb, ami a fog helyén marad, szintén afta lesz...


Ez megtörténhet? Megtörtént esetleg valakivel?

Mit lehet tenni ellene?



2021. ápr. 13. 13:40
 1/3 Contefleur ***** válasza:
Én ilyet még nem láttam. Fogászati asszisztens vagyok. Felülfertőződhet a seb, ha nincs megfelelően kezelve. De szerintem nem. De nem vagyok orvos :)
2021. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem minden honapban van minimum 2-3 aftam, hormonalisan alakul ki ugy vettem eszre. Nekem egy foghuzas helyen sem lett afta. 3 bolcsessegfogamat huztak, es egy par masik fogamat is, a seb szepen sebkent gyogyult.

A tuszuras helyen maximum kialakulhat egy picike afta, de az sem minden alkalommal fordult elo nalam es kicsi maradt igy egesz gyorsan gyogyult.

2021. ápr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez kicsit megnyugtatott :)
2021. ápr. 18. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!