Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyirokcsomó duzzanat bölcsessé...

Nyirokcsomó duzzanat bölcsességfog vagy afta miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pár napja elkezdett kibújni a bal alsó bölcsességfogam és ezzel párhuzamosan az állkapcsom bal oldalán, az ínyem legalján kinőtt egy hólyag/afta/fekély (nem tudom pontosan). Ma reggelre beduzzadt a helyi nyirokcsomóm, fáj is rendesen és elmentem a dokihoz is. De nagy valószínűséggel észre sem vette azt az izét a szám alján csak a bölcsességfogat nézte, és azt hitte hogy ahogy jön kifelé az ínyem is sebes kicsit és arra mondtam hogy afta. Mondta hogy a felső fog irritálja azért lett sebes, de nekem a bölcsességfog és az azon keletkezett seb egyáltalán nem fáj, annál inkább ami alul van. Szóval felírt antibiotikumot,el is kezdtem szedni de mi van ha nem is a bölcsességfog miatt van a nyirokcsomó duzzanat? Szerintem nem is látta hogy ott van a szám oldalán egy "lyuk"..(ha a nyelvemmel megtapogatom egy lyukat érzek..). Szóval ha van valami praktikátok ez ellen az izé ellen örömmel hallgatom. Illetve szerintetek a nyirokcsomó sem a b.fog miatt duzzadt meg, szedjem az antibiotikumot? Lehet szájzár belőle? Előre is köszönöm a segítséget!!


16/L..ha ez számít:'D



2018. jún. 29. 23:01
 1/2 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem írni...az "aftát" bőrfertőtlenítővel fertőtlenítem, utána zsibbad a szám kicsit majd jobb lesz de ez ideiglenes. Ezzel a módszerrel hamarabb begyógyul? Illetve olvastam azt is hogy pálinkával kell öblögetni...:s Hatásos? Vagy mivel kenegessem az "aftát"? Segítsetek légyszi!:)
2018. jún. 29. 23:06
 2/2 anonim ***** válasza:
Anaftin öblögető.
2018. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!