Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Régi fogszabályzó jó lesz 6...

Régi fogszabályzó jó lesz 6 év után is?

Figyelt kérdés

2 évig volt állandó fogszabályzóm 8 évvel ezelőtt. Miután levették kaptam egy rögzítő sínt, hogy ne csússzanak szét a fogaim, azt még 2 évig hordtam, utána abbahagytam. Orvos szerint nem is kellett volna 2 évig hordani, de biztosra akartam menni. Azóta eltelt 6 év, és észrevettem, hogy elöl pár fogam kintebb jött. Megtaláltam ezt a régi sínt, hogy felmegy-e még, elvégre az ugye az ideális allapotra lett beállítva. Felmegy, nehezen.

Elmentem fogszabályzásra, hogy mit ajánlanak, milyen megoldás jöhet szóba, éjszakai vagy ilyesmi, de minden egy vagyonba kerül és jelenleg nem engedhetem meg magamnak sajnos :(

Szóval az a kérdésem, hogy ha ezt a régi sínt használom rendszeresen éjszaka és délután azzal érhetek el eredményt? Köszi!



2021. ápr. 15. 21:44
 1/4 Miss Endzsi ***** válasza:
NEm célszerű, nagy kárt tehetsz a fogaidban.
2021. ápr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

De mi tehet bennük kárt?

Ha fent van egy idő után már nem is érzem, az én fogaimra lett csináltatva, arra az állapotra amire be lett szabályozva. Komolyan kérdezem, nem kötözködni akarok!

2021. ápr. 15. 21:56
 3/4 Miss Endzsi ***** válasza:
Mert már lehet akkora az ertérés, hogy túl gyorsan húzná a fogaidat, ez pedig meglazíthatja azokat.
2021. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Miss Endzsi ***** válasza:
De szerintem vidd el az orvosodnak és kérdezd meg róla.
2021. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!