Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen maga a fogimplantátum...

Milyen maga a fogimplantátum beültetés folyamata? Mennyire bírható ki? Adnak mellé valami nyugtatót vagy hasonlót? Elvégre eléggè durva beavatkozás altatás nélkül. Utána milyen? Meddig vannak fájdalmak?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 16. 21:01
 1/6 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, jövőre kerül sorra ez a beavatkozás.
2021. ápr. 16. 21:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem durva, nem kell tőle félni.


Adnak injekciót, nem érzel közben semmit. Lefejtik az ínyt a csontról, belefúrnak a csontba, behelyezik az implant alsó részét, és összevarrják. Három hónap után újra vissza kell menni, akkor egy pici lyukat ütnek az ínybe (ez sem fáj) egy fura kis szerkezettel, beteszik az ideiglenes felsőrészt. Innentől már csak azt cserélik ki a végelegesre.


Az egész rosszabbul hangzik mint amilyen. Egy foghúzáshoz képest maga a beavatkozás sokkal kevésbé kellemetlen. Igazából nekem az egyetlen kellemetlenség az volt, hogy viszonylag hosszan kellett nyitva tartani a számat, és már eléggé elfáradt. De fájdalom lényegében nem volt.

2021. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! És hány óra volt neked a leforgása?


Utána fájt a napok során?


Hány implantátumot helyeztek be, ha nem baj, hogy erdeklődök?

Nekem 4-re lesz szükség.


Meddig nem tudtál vele enni? Vagy könnyen meg lehetett ezt oldani?

2021. ápr. 16. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jól emlékszem, de szerintem kb. egy óra volt az egész.


Utána sem volt vészes. Kaptam antibiotikumot, meg antihisztamint, úgyhogy nem gyulladt be és nem is dagadt be nagyon.


Nekem csak egyet tettek be.


Az evéssel nem volt gond a műtét utáni napokban sem, a végleges felső rész behelyezése után meg egyből tudtam azzal is rágni.

2021. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Tegnap kaptam meg az implantátumom, 20perc volt az egész. Kaptam érzéstelenítőt, így nem fájt, a fúrás kellemetlen volt, mert hallottam a csontot ahogy kifúrta. Kaptam varratokat, egy hét múlva megyek vissza varratszedésre, egyáltalán nem fáj! Pedig tegnap tették be! Antibiotikumot kell szedjek egy hétig.
2021. jún. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztos azért van, mert én rettenetesen szorongós vagyok, de nekem nagyon fájt (3-at raktak be). Nem ordítottam, de naggggyon fájt. Utána 1 hétig Cataflamon éltem (nem Dolo, az 50mg-os!), aztán 1 hét elteltével már lenyugszik a dolog.

Nekem amint felkerült a végleges híd, azonnal ehettem vele (elöl van, a két szemfog közt lent)

2021. aug. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!