Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét utáni...

Bölcsességfog műtét utáni jótanácsok?

Figyelt kérdés

Ma reggel műtötték ki az alsó bölcsességfogam, a csontot ki lekett faragni fölötte, úgy szedte ki a doki több részletben a fogam.

Kaptam a sebbe két szivacskát is, majd összevarrta az ínyem (nem tudom hány öltés, majdnem a torkomig ér :D)

Kezd kimenni az érzéstelenítő, egyszerűen belehülyülök.

A számak kinyitni sem tudom, úgy fáj, csak résnyire sikerül.


Kapott már valaki ilyen barna szivacsokat a sebbe és úgy hogy utána össze is vartták? Felszívódik, vagy újra ki fogják bontani a sebet és kiveszik majd?


A doki azt mondta 2-3 hét, mire gyógyulni fog, mert elég ronda műtét volt :(


Jótanácsok itthonra, amivel kibírom és javulhat a fájdalom?


2021. ápr. 23. 11:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és a nyelés is olyan fájdalmas az érintett oldalon, mintha tüszős mandulagyulladásom lenne. :(
2021. ápr. 23. 11:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Barna szivacs?... Véletlenül nem géz, ami véres lett?

Fájdalomcsillapítót vehetsz be, de érdemes mértékkel, különben még a gyomrodat is szétvágod vele. Jobbulást!

2021. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én bananpuret ettem mindig utána, azt volt a legkönnyebb megenni. És hideg borogatasd tettem ra. Haziorvostol kérhetsz ra gyógyszert, cataflamot vagy flectort. Az sokat segit.
2021. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én foghúzás után Corsdoyllal (alkoholmentes!) öblögetek. Nagyon jót tesz a sebnek. Én azért megkérdezném telefonon a fogorvost, hogy mi az ott a számban, azt a gézt lehet le kellene venni, de nekem ilyenem nem volt.
2021. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat!


mondta, hogy mi az a szivacs, de olyan kába és fáradt voltam már 1 óra "kínzás" után, hogy sajnos nem minden szó rémlik amit mondott a doki.

Kis utánajárás után rájöttem, hogy jodormos gézlap/spongya, ami sebtoalettként funkcionál.

Ezt kivenni nem lehet, mert a varrás alatt van a sebüreg belsejében. Ezt a doki fogja majd kivenni és újra összevarrni (ennek lényege, hogy jövő héten nem kell újra, fájdalmasan kitakarítani a sebet, elég csak kivenni és újra összevarrni. Ettől már előre félek, teljesen be gyulladva az egész fejem :(


A banánpüré jó ötlet volt, köszi, végre tudok valamit enni, amiben kalória is van és könnyű is legyűrni a torkomon. ^^


Fájdalomcsillapító, atibiotikum, normaflor az megy reggelire-ebédre-vacsorára :D

Corsodyl van itthon, de így a szivacs miatt nem merem használszni. Nem tudom befolyik-e oda, árt-e neki stb.

+ dokim azt mondta ne öblögessek semmivel most 1 hétig.

2021. ápr. 24. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!