Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső bal első fog fájás....

Felső bal első fog fájás. Illetve felső jobb 1 szuvasodás, túlérzékenység. Valaki segítene ez ügyben (röntgennel)?

Figyelt kérdés

Megütött egy kocsmás C. típusú ember tavaly ilyenkor kb. Hatalmasra dagadt a szám. Fájt az egész, elmentem fogászatra, kaptam antibiotikumot. Közben amúgy eltörtem a lábam is. Ez mindegy, mert én hibám. A napokban elkezdett fájni ez a fogam (Felső, bal első) és úgy döntöttem, megnézetem, talán eltört a foggyökér. Nem mosok fogat soha sem, max 1 évben 1-szer. De a doktornő szerint csak egy kis gyulladás van ott. Ti mit gondoltok? 26/férfi


Link: [link]



2021. ápr. 30. 22:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
Szépek a bölcsességfogaid. Teljesen egészségesek. Az emberek általában ettől félnek. Egyébként meg tényleg látok valami kis zavart az első fogadnál, és le is tört. A foggyökerednél be van gyulladva, a mellette lévő egy kicsit szuvas. 1 alkalmi gyökérkezeléssel is kezelhető.
2021. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Semmit nem látni. Periapikális felvételt kell készíteni. Panorámafelvétel - pláne a felső frontok vizsgálatára - teljesen alkalmatlan.
2021. ápr. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy beleszólok, de.. felső fogam fáj, nem lenne elég, ha csak oda röntgeneznének? Sosem voltam még fogorvosnál, elnézést. Van-e ott genny vagy ilyesmi.
2021. ápr. 30. 23:00
 4/38 A kérdező kommentje:
A gennyt vagy a gyulladást kimutatja a röntgen? Mert én látok valamit és a doktornő is mondta, hogy van ott valami kis gyulladás. De hogy fájhat, ha nem látni?
2021. ápr. 30. 23:01
 5/38 A kérdező kommentje:
Néha úgy fáj, hogy a szeretteimmel is csúnyán beszélek, holott nem akartam és nem tudom mi miatt van. Pedig a fog miatt. Mert állandő idegességet, feszülést, fájdalmat okoz.
2021. ápr. 30. 23:03
 6/38 anonim ***** válasza:

Kimutatja, ha van ott gyulladás.

De ezzel neked nem kell foglalkozni. Elmész, megmondod, hogy fáj. Rákérdez, hogy kopogtatásra érzékeny? hidegre érzékeny? már ennyiből meg lehet a diagnózis.

2021. ápr. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Kopogtatásra érzékeny, hidegre nem. A mellette lévő pedig kopogtatásra nem érzékeny, hidegre igen. De annak a gyökere meg szuvas. A Semmelweisbe állapították meg, a felvétel is onnan van, ne tartsuk sokra. Ha oda járnék gyökér-kezelni, kb mennyire nyúlna a zsebembe?
2021. ápr. 30. 23:06
 8/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden segítséged. :)
2021. ápr. 30. 23:09
 9/38 anonim ***** válasza:
Nagyon egészségesek a fogaid ahhoz képest, hogy nem mosod. tényleg van ott valami kis fehérség elöl, mindenképp nézesd meg, egyébként gratula, jó fogaid vannak, egészségesek
2021. ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Nem mosol soha fogat? Az erdekes azert. Ennyire igenytelen vagy?
2021. ápr. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!