Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan javítsak a közérzetemen...

Hogyan javítsak a közérzetemen, hogy kiegyensúlyozottabbá váljak?

Figyelt kérdés

Egy számomra igen nagy problémával fordulok hozzátok.

Több ízben tettem fel kérdéseket, és nagyrészt segítettetek áthidalni egyes problémákon, ezért gondoltam, hogy megoszthatnátok velem is a tapasztalataitokat.

Túl érzékenyen reagláok a mindennapi életben előforduló helyzetekre.

Szeretnék kiegyensúlyozott nő, feleség, anya lenni, ami jelenleg nem vagyok.

Nem tudom kikapcsolni az agyam, elterelni a gondolataimat, sokszor napokig képes vagyok kattogni szó szerint hülyeségeken (mivel tisztában vagyok vele, hogy hülyeség), mégsem tudok könnyen elrugaszkodni bizonyos dolgoktól.

Pl: Ha a felettesem esetleg ingerlékenyebben szól hozzám, mert valami vagy valaki felbosszantotta, engem a sírás kerülget, és persze ki sem tudok állni magamért, mert nem merek.

Ha a gyermekem megbetegszik, lázas, rosszul van, az aggódást is olyan mélyen élem meg, hogy alvászavarim vannak, sírok.

Ha a férjemmel összezörrenünk, sokszor sírásban török ki.

Ha bármelyik munkatársammal véleménykülönbségünk van (nem veszekedésre gondolok, kiabálásra, csak nem ugyanúgy gondolkodunk bizonyos dolgokról), érzem a feszültséget és napokig kattogok azon, hogy inkább hallgattam volna, vagy csak bólogattam volna és akkor nem érezném magam ilyen ramatyul.

Ezek a dolgok kihatással vannak a hétköznapjaimra, állandóan feszült, ideges vagyok, szorongok, sokszor napokig nem tudok megnyugodni, kihatással van a sexuális életemre/életünkre, mert nem tudom magam elengedni.

Pszichológust is felkerestem, még nagyon az elején járok, de remélem, hogy a későbbiekben azért változást hoz a terápia.


A rosszindulatú megjegyzésektől, kérlek kíméljetek. Ha érdemben nem tudtok hozzászólni, tapasztalatot megosztani, inkább görgessetek tovább.


Előre is köszönöm.



2020. okt. 15. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Mióta áll fenn ez a probléma?
2020. okt. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már néhány éve.
2020. okt. 15. 13:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy pár évig mobbing alatt dolgoztam, (alapjáraton is érzékeny, talán túl empatikus tipus is vagyok), azután kerültem mindig lejebb és lejebb ebben a mederben...
2020. okt. 15. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Meditáció sokat tud segíteni a stressz levezetésében.

A pszichológus szintén jó lesz szerintem!

2020. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, sajnos hasonló helyzetben vagyok én is, bár gyermekem sajnos nincs.

A munkahelyen - ami egyébként jó és barátságos - de bárki ingerültebben szól hozzám vagy kissé megbánt a sírhatnék jön rám 35 éves koromban és rettentő kellemetlen!


Amit észre vettem magamon, hogy ha a férjemnek van rosszabb napja és esetleg megbánt vele minden gond nélkül tudok úgy beszélni, hogy kiállok magamért, de mégis higgadtan, kedvesen szólok neki, hogy ez rosszul esett /legközelebb ne így szóljon, stb, stb.

Tehát tudom, hogy mi a helyes megoldás, de mással mégsem tudom alkalmazni!

Illetve csak akiket IGAZÁN szeretek, pár barátom és a férjem.... Érdekes módon édesanyámmal szintén nem megy ez, ha megbánt elsírom magam.

Esetleg önbizalom kérdése?


Kedves kérdező, végül segített a pszichológus?

Nagyon szeretnék ezen változtatni én is.

2021. márc. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!