Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy tudnám végre kiszedetni...

Hogy tudnám végre kiszedetni a bölcsességfogamat?

Figyelt kérdés

Jobb oldalon kinőtt. Bal oldalon 3 éve nő, de nem tud, elöl elég látványosan összetolt mindent...


Szeptemberben elvoltam fogorvoshoz, ő azt mondta nem látja a bfogat, de az előtte levő lyukas, az fáj. Hát igaza lett, az fájt annyira, de ez a szar továbbra is itt van és tolja a fogaimat, néha fáj, plusz idegesít.

Nekem nem kell ez, a másik is lyukadan nőtt ki, puszta fogak ezek. Akkor is ott van, de most már nem merek visszamenni.


2021. máj. 2. 12:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha én akarom, akkor is ki kellene szedniük, nem? Egyébként magán. Szerintem amúgy ferdén vagy rosszul nőhet.
2021. máj. 2. 12:27
 2/8 anonim ***** válasza:
Elmész egy fogorvoshoz, elmondod a panaszaidat és közlöd, hogy szeretnél megszabadulni a bölcsességfogaidtól, ha nem lát erre akadályt. Csinál egy panoráma röntgent, megállapítja, hogy ami kinőtt azt kitudja-e húzni, illetve a másikkal mivan. Ha ferdén áll, akkor azt fogja mondani, hogy menj el szájsebészhez, aki mielőbb kifogja műteni, mert tönkreteszi a többi fogadat is.
2021. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A másikat betömték, eredetileg én is huzatni akartam, de be lehetett, akkor miért ne.


Magán szájsebészeten voltam, mert az sztk-ra több hónap a beutaló, meg honnan szerzek... De nem szedik ki... Meg ezek után én érzem magam bugyután...


A megyében csak ez van...

2021. máj. 2. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen megyében van csak egy szájsebész? Röntgent csináltak? Mondtad, hogy szeretnéd, ha kiszednék?
2021. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Magánra értettem, abból nincs..


Nem csináltak, azt mondták, nincs ott...

2021. máj. 2. 16:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is magánba járok, panoráma röntgent nem tud csinálni, csak simát, de megmondta hova menjek csináltatni.

Nincs olyan megye, ahol csak egy szájsebész rendel magánban. Válogatni lehet köztük még egy nagyobb városban is, nemhogy egy megyeszékhelyen.

2021. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pedig de..

Illetve elvileg van mégegy, de drága és régen ő volt falun a körzetisem és elrontott valamit, összevesztünk, meg bunkó, elszámolt kamu kezeléseket, de ez ilyen elvileg, mert hivatalosan nincs, de valahova bejár, de nem tudom, hogyan van... Meg a kórház. Oda amúgy hogy lehet bejutni beutaló nélkül? Hallottam olyat is, ha bemész, hogy fáj, megcsinálják azonnal.


Van neki röntgenje...

2021. máj. 2. 16:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahova én járok magánba, ott panorámáztak és a rendelőbe meg is csinálták a műtétet kb egy óra alatt helyi érzéstelenítéssel, mindennel együtt. Nekem a két alsó full ferdén nőtt, tolta volna a többi fogam, nem lehetett normálisan tisztítani. Plusz állandóan elharaptam vele a számat is, nagyon örülök, hogy kiszedték. Utána pár napig szar, de ki lehet bírni. Nem tudom merre laksz, de válts fogorvost. Ha kell utazz is érte, ennyit megér az egészséged.
2021. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!