Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális egyenként kiszedetni...

Normális egyenként kiszedetni a bölcsességfogakat?

Figyelt kérdés
Ki kéne szedetnem mind a 4 bölcsesség fogamat fogszabályzásra és a fogorvos egyenként akarja kiszedni így 4x olyan tovább tart mintha egybe lenne kiszedve mind és 4x annyi gyógyszer gondolom stb. keressek másik fogorvost vagy ez normális?Köszönöm a válaszokat

2017. dec. 20. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem igazán szokás több fogat egyszerre húzni.
2017. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Egy fog kihúzásától is belázasodhatsz, feldagadhat a fél fejed, ha nincs szerencséd. Ha többet húznak egyszerre, szerintem veszélyes helyzetbe is kerülhetsz, pl nem tudnál egyáltalán nyelni. Meg pl ha elérzéstelenítik az egész szád, mind a 4 oldalt, szerintem nem tudsz nyelni. A zsibbadás óráig tart, utána a fájdalom meg napokig tarthat.
2017. dec. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem szabad az érzéstelenítőből akkora adagot beadni, hogy mind a 4 fogadat fájdalommentesen ki tudja húzni, mert ennek is, mint minden egyéb testedbe juttatott kemikáliának súlyos következményei lehetnek a túladagolással.


Ezenkívül, ha mind a 4 bölcsességfogadat amik az állkapocshoz a legközelebb vannak (gyakran bele is nőve), egyszerre húznák ki, olyan szájzárat kapnál, hogy a kíntól még azt is megbánnád, hogy megszülettél.

[link]


Szóval nyugodj bele az orvos döntésébe, tudja, hogy mit csinál!

2017. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jól bírod, akkor egy oldalon kiszedhetnek két fogat maximum, de bölcsességfognál ez sem szokás, mert érzékeny helyről van szó, könnyen gyullad, stb.

(Nekem pl. a bölcsességfog melletti rágófogat kiszedték egyszerre a bölcsességfoggal, mert jól bírtam és hamar kint volt, de felső-alsót nem szedtek volna, ha arról van szó.)

Két különböző oldalról meg egyáltalán nem szednek egyszerre. Gondolj bele logikusan, se enni, se inni nem tudnál utána...

2017. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

Ez hülyeség, hogy nem szoktak egyszerre több fogat húzni. Szoktak, sőt jobb is túl lenni rajta, meg egyszerre gyógyulnak be a sebek, egy ütemben húzódik vissza a fogíny, ami pl. sokat számít fogpótlás készítésénél.

Bölcsesség fog viszont általában problémás szokott lenni. Viszont ha nincs konkrét, előrelátható probléma, akkor azokat is egyszerre szokták eltávolítani.

2017. dec. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én fogorvosom is egyesével szedte. Azt mondta, ha többet húzna egyszerre, nem tudnék enni. Szájsebészeten pl simán kikapták volna egyszerre, amit én nem szerettem volna.
2017. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szájsebészeten sem szedték ki egyszerre, ez butaság. Két különböző oldalon semmilyen okból nem nyúlnak hozzá a foghoz, különben nem lehetne betartani a higiéniai elvárásokat (úgyis mint ne menjen oda kajamaradék és társai).
2017. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2-t kiszedhet, azonos oldalon.


4-et nem, mert az egész szájat nem érzéstelenítheti el - vagy elaltat -, de amúgy is, akkor míg meg nem gyógyul hogyan eszel?

2017. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Nekem kettőt szedtek egy oldalról. Utána rögtön egész napos jegelés, cataflam. 3 nap múlva már nem is látszott semmi. Rendesen is ettem.
2017. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyszerre vették ki mind a négyet, bébi kaján éltem pár napig de jobb volt túllenni rajta.
2018. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!