Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha azt mondja a doki, hogy...

Ha azt mondja a doki, hogy van egy pàr enyhe szuvas fogam, akkor nem kellett volna kezdenie vele valamit?

Figyelt kérdés
2021. máj. 4. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
De. Válts fogorvost!
2021. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Megkérdezted tőle, hogy szerinte mi a teendő? Kell-e már most tömni, vagy "most már mindegy" alapon ráér 1-2-3 hónappal később is? Ő nem fogja felajánlani, hogy megcsinálja, ha nem kérded.
2021. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De! Egy normális fogorvos pont, hogy fealajánlja, hogy megcsinálja ekkor meg akkor...
2021. máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kismama vagyok, azzal kezdtem, hogy van pár rossz fogam, és a bölcsesség fogam nagyon rossz. Láttam, hogy 2-3 fogam szuvasodik enyhén, de ahogy megvizsgálta 7-et írt fel. ( ezt utólag a kiskönyvemből tudtam meg )

Azt mondta a bölcsességfogamra, hogy olyan most nincs! Azzal nem kezd semmit, csak szülés után, de kifogja húzni.

Az asszisztens is azt mondta semmi teendő nincs, jók a fogaim.

Nyilván a tükörben én is láttam, hogy azért van némi probléma..


Az orvos nem is magyar volt, alig beszélt hozzám valamit, inkább az asszisztens.


Egyik fogam se lyukas, meg nem fáj, de kezdenek szuvasodni.

Én azt gondoltam befogja tömni ezeket, hogy meggátolja a szuvasodást.

De ezt most tényleg nekem kell mondani?

Nyilván orvost váltok, sajnos sokan dicsérték, falubeli, nemrég költöztem ide.. azért is mertem elmenni hozzá, de csalódás volt.

A bölcsességfogat mindenképp ki kell húznia? Nem menthető?

Szerintem abszolút nem durva, rágoogleztam rossz fogakra, az enyém messze ezektől... de nem gondolom, hogy egyből húznia kellene :/

2021. máj. 4. 10:30
 5/7 anonim ***** válasza:
A bölcsességfogat, ha rossz, általában húzni szokták, mert nagyon hátul helyezkedik el és csak abaj van vele. De mindenképp válts orvost.
2021. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogorvos vagyok. Kezelni kell a rossz fogakat. Ez a magzatnak, babának sem jó, hogy egy folyamatos gyulladás van a szervezetedben. Szülés után kb. Esélytelen fogorvoshoz jutni(szoptatás, fáradság,semmire nem lesz idő, főleg nem magadra,stb.)

Amire érdemes figyelni, hogy rövid kezelések legyenek minden alkalommal,hogy ne legyen kényelmetlen a szekben ülni, feküdni.

A bölcsesség fogat sok fogorvos röntgen nélkül nem szereti kiszedni(terheseket nem szokás röntgenezni, csak végszükseg eseten, bár a mai szakmai álláspont szerint nem terheli a kisbabát a sugárzás, védőkopeny mellett), egy jó szájsebésznek ez nem probléma! Javaslom érdeklődj körbe ismerősöknél. Biztos vagyok benne, hogy valaki fog tudni ajánlani egy jókezű, nyugodt fogorvost számodra! Ne halogasd, csak rosszabb lesz. Tapasztalatból írom.

Minden jót kívánok a terhesség hátralevő részében és majd a babázáshoz!

2021. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp keresek egy jó szakembert!
2021. máj. 4. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!