Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval kapcsolatban...

Fogszabályzóval kapcsolatban ezek a gondolataim butaságok?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, és sosem volt tökéletes a fogsorom, ami régóta zavar.

Nem annyira vészes, bizonyos szögekből nem is látszik, enyhe torlódásom van, elől az egyik metszőfogam is beljebb van az a legfeltűnőbb.


Hamarosan lesz fogszabályzóm, ár és hatékonyság miatt a "klasszikus" fém készülék fog felkerülni.


Természetesen nagyon szeretnék szép mosolyt, ami 1-2 évbe fog telni.

Viszont nagyon félek, hogy hogy fogok kinézni vele.

Eleve ugye nem túl gyakori, hogy ennyi idős férfiak fogszabályzót viselnek.


Termetemet tekintve magas és izmos vagyok, és bár egyáltalán nem vagyok "komoly" ember, de a legtöbb emberben a megjelenésem tekintélyt kelt, és kicsit ettől is félek, hogy ezt majd rombolja a fogszabályzó.

Hogy olyan leszek mint egy 15-16 éves srác.

Egyébként egy érzékeny lelkű ember vagyok, pontosan ezért kicsit élvezem azt, hogy a többség tudja, hogy hányas a kabát, és rögtön úgy állnak hozzám, ahogy az normális.

Kicsit érzem én is, hogy ez buta gondolat, nehéz is volt leírnom, és úgy megfogalmaznom, hogy talán ne nevessen fel hangosan aki olvassa, de sajnos mostanában tényleg ezen aggódok.


Azzal már megnyugtattak, hogy helyes, és igényességre utal, hogy férfi létemre, bevállalok egy fogszabályzót.

Mert ahogy ugye írtam, ennyi idősen maximum nők szoktak fogszabályzót hordani, és ahogy figyelem rengeteg hiányos, visszataszító fogsorral rendelkező idősebb és korombeli férfi van, úgyhogy ezzel egyetértek.

Hogy úgy összefoglaljam ez olyasmi okos gondolat, hogy nem férfias a fogszabályzó, hasonlóan a "férfiak nem sírnak" szöveghez.



2021. máj. 7. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igényesség utal és arra hogy nyitott vagy a változásra, spontaneitasra ezek szerintem jó tulajdonság és ettől amr most is javulni fog a kisugárzásod, ne szorongj érthető hogy miért gondolod így de ebben nincs semmi kivetnivalo
2021. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Ez az mi férfias mi nem ez a legkrindzsebb, legmaterialistább dolog, főleg ha még hárítani is próbálsz vele. Nem leszel egy ilyen döntéstől férfias. Ezt csak magadért csinálod, senki nem tart pisztolyt a fejedhez. Ahogy az is a te döntésed, hogy spórolsz rajta, és nem azt veszed, ami kevésbé zavarna.
2021. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a problémám, csak én pár évvel idősebb vagyok és a másik nemet erősítem. Engem is többen nyugtattak azzal, hogy igényességre utal és tényleg megéri felrakatni a fogszabit. Ha valaki beszól\lenéz érte, az kb annyit is ér és hogy csak én beszélem magamnak be, hogy ezen az emberek problémáznak, vagy lenéznek miatta, mert egy normális embernek nem lesznek emiatt lenéző gondolatai. Mostanság meg egyre nagyobb "divat" lett idősebb korban fogszabit csináltatni, ugyanúgy férfiak és nők körében is.
2021. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1-2 év az semmi, főleg ha még eltart egy darabig a kötelező maszkhordás... Utána sok évig örülhetsz majd a szép mosolynak, szóval szerintem megéri az áldozat. Legfeljebb kevesebbet mosolyogsz majd nyitott szájjal, hogyha zavar. De ne zavarjon, mert azt mutatja, hogy igényes vagy és megcsináltatod. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy a szülei pl foglalkoznak ezzel, szóval sokan vannak, akik felnőttként vágnak bele.
2021. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy sok férfi anyagi okokból és a gyakori fogorvoshoz járás miatt nem vállalja. Azért nem olcsó a fogszabályzás és sok férfi szerintem úgy van vele, hogy akkor inkább együtt él a szabálytalan fogsorral. Pedig szerintem bármilyen korban érdemes belevágni, hogyha az embernek fontos ez. Egy szép mosoly azért megnyerő tud lenni mindenhol, állásinterjún, ismerkedéskor stb.
2021. máj. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel 32 évesen lettem fogszabályzós férfi létemre, és egyáltalán nem zavart. Egy-két negatív beszólást leszámítva semmi különös nem volt, pedig én is fém fogszabályzót hordtam. És akkor még maszkkal sem tudtam eltakarni, úgyhogy nyugodtan vágj bele!
2021. máj. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem senkit nem fog érdekelni, nem kell izgulni. Nem alsóban vagyunk már, hogy ezért bántsanak. Én mondjuk zafírt kértem, mert engem zavart volna picit a fém szín főleg mondjuk képeken.

Nekem 22 évesen lett, most fog lekerülni. Nem bántam meg és nem is bántottak érte sosem :)

Szerintem visszataszító tud lenni ha valakinek nem állnak jól a fogai, ezért zavart a sajátom is. Szóval mindenképp jó, hogy megcsináltatod.

Ja és a fogszabályzó anyaga a kezelési időn nem változtat, de az önligírozós a leggyorsabb fajta. (legalábbis az én dokim szerint)

24N

2021. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Abszolút nem ciki.

Ismerek olyat, aki 30 évesen csináltatta meg, férfiként.

Azzal vigyázz, hogy milyen sportot űzöl, ismerek olyat, akinek karate edzés közben megrúgták, és ilyenkor nem jó, ha megreped az ember állkapcsa.

Nekem is a legolcsóbb fém volt, felnőttként az a legolcsóbb.

Egy szó: fogszabályozó viasz.

Ne felejtsd el, nagyon fontos, én hetekig szenvedtem nélküle.

2021. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!