Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogíny gyulladásra, fogfájásra...

Fogíny gyulladásra, fogfájásra ajánlanátok valami jó gyógyszert, öblögetőt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia !

Jelen pillanatban én is ebben szenvedek. Cataflamot és Flectort szedtem, de ezek vénykötelesk. Menj el fogdokihoz, ő felírja, esetleg más gyógyszert.

Öblögetni meg vegyél Svédcseppet.

2010. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogíny gyulladásra Meridol vagy Parodontax fogkrémet javaslok, ezek arra lettek kitalálva. Majd minden fogmosás után 2 órával Corsodyl szájvízzel öblögess, ez is speciálisan fogínyre van.

Fogfájásra meg... Cataflam.

2010. aug. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először menj el orvoshoz, mert használhatsz bármilyen csodaszert egy idő után vissza fog jönni.

Ha fogínygyuszid van valószínűleg van fogköved, azt csak a fogorvos tudja leszedni, ezen kívül elmex vagy paradontax fogkrém, esetleg vitinne ínytabletta.

2010. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen. Tudok valamit ajánlani neked ezen a téren. A fogíny nem csak attól gyulladhat be, mert például ínysorvadásod van, vagy például rossz a fogad. Hanem attól is, hogy egyszerűen a fogaid közé szorult egy kis hús darab, vagy saláta maradvány, valami ételmaradék. Ezek az "idegen testek" bizony gyakran okoznak ínygyulladás. Hiszen nem a fogak közé valók hanem a gyomorba :) Ez főleg azoknál okoz problémát, akik esetében a fogak közti rés, valahol egy kicsit tágabb a kelleténél. Fogselyem segítségével, vagy többszörösen is félbehajtott cérna segítségével kiszedheted ezeket az ételmaradékokat a fogaid közül. Utána kiöblíted a szádat jó alaposan vízzel, és az én általam javasolt Listerin-nel. Ha nem volt olyan erős az ínygyulladás, akkor körülbelül 1 óra elteltével a fájdalom elmúlik. Észre sem veszed. Ha nagyon erős volt az ínygyulladás, akkor gyakorlatilag csak másnapra múlik el. Tehát a fájdalom elmúlása a gyulladás mértékétől függ. Ezt én így tudom, így csinálom, ha gondolod csináld te is így. A szabad akarat szent! Minden jót :)
2015. febr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!