Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen módszerekkel és kb...

Milyen módszerekkel és kb mennyiért lehetne megcsináltatni a 2-es felső fogam?

Figyelt kérdés

Sajnos az eléggé csúnya már, fájni sosem fájt, de szuvas és félek, előbb,utóbb le fog törni. Alapból nem csúnyák a fogaim, a színük is eléggé fehér, rendszeresen mosom, nem vagyok igénytelen, de gyerekkori rossz élmények miatt rettegek fogászatra menni. Ez a fogam sajnos eleve rosszul indult, mert kicsit ferdén nőtt, mondta is a fogorvos anno, hogy ez tönkre fog menni. Igaza lett. Nos a mellette lévőkkel nincs baj. Ezt az egyet szeretném rendbehozatni. Vajon mindenképp inplantátum kell? Vagy tud rá koronát is rakni?

Szerintem sima tömés felejtős, mert már annyira tönkrement és ha már hozzányúlnak, akkor szeretném, ha úgy lenne megoldva, hogy teljesen besimoljon a többi közé és ne legyen ferde (picikét kijjebb áll) nem vészes, de ha lehet rajta javitani, nyilván élnék a lehetöséggel.

Mindenképp van rá lehetőség rendbehozni? Mennyibe kerülne alaphangon kb?

Körzetihez nem megyek, mert pancser.Bár gondolom ez nála sem lenne ingyen.


2021. máj. 22. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha időben mész, akkor még lehet rá koronát tenni, és azzal a ferdeség is kijavítható. De lehet, hogy már a tömés alakjával is lehet javítani az esztétikáján. Ha kicsit későn mész, akkor gyökérkezelni is kell, esetleg csap és úgy a korona. Ha nagyon későn mész, akkor húzás, és vagy implantátum, vagy ha arra nincs pénz, akkor olcsóbb egy 2-3 tagú híd (ekkor a két szomszédos fog is koronát kap). Alapvetően minél tovább halogatod, annál többe fog kerülni és annál kevésbé is lesz tartós (kivéve az implantátum, de annak a fejét is cserélni kell időnként, ami plusz pénz).
2021. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

“Szerintem sima tömés felejtős, mert már annyira tönkrement és ha már hozzányúlnak, akkor szeretném, ha úgy lenne megoldva, hogy teljesen besimoljon a többi közé és ne legyen ferde (picikét kijjebb áll) nem vészes, de ha lehet rajta javitani, nyilván élnék a lehetöséggel.“


Ez attol is fugg, mit jelent az, hogy ferden nott? Hogyan ferden?

2021. máj. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nem olyan szépen, szimmetrikusan simul be a többi közé, hanem picit "kiáll".
2021. máj. 22. 12:19
 4/5 anonim válasza:
Nekem is ugyanez van, első 3-4 fogam ínytől lefele szuvas és nagyon csúnya. Nekem körzeti azt mondta hogy egy töméssel gyönyörű szépen meg lehet oldani.
2021. jún. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az jo lenne, de nekem ezen a fogon kivül és belül is van szuvasodás, félek, gogy eltörne

Kezlés közben, akkor pedig cseszhetem.

2021. jún. 6. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!