Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A felső fogsoromból kitört az...

A felső fogsoromból kitört az egyik első fogam, de nincs pénzem megcsináltatni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Most úgy nézek ki, mint egy "fogatlan banya" Szégyenlem, de tényleg nincs pénzem fogpótlásra...
2008. dec. 8. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Akkor nem tudsz semmit tenni.

Ez nem olyan mint egy kiszakadt ruha, hogy magad megvarrod..

mégis mit gondolsz, mit lehet javasolni erre, hogy tömj oda rágógumit, vagy egyéb "praktikákat"?

hidd el, ha a fog nem rorsz, csak letört, de még meg lehet menteni, gyökérkezeléssel, majd csapos módszerrrel pár ezer forintból kijön.

Nézesd meg a tb fogorvossal.

2008. dec. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
64%
Menj el SZTK fogorvoshoz, és kérdezd meg, tudnak-e vele így csinálni valamit. Sajnos drága a magánfogászat, tudom, mi is többtízezret kiadtunk anno, mikor rendbe lettek hozatva a fogaim.
2008. dec. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Azt Sztk is alig-alig olcsóbb... Nekem 3 (!) fog pótlására 250e Ft-os ajánlatot adtak. És ez volt a legolcsóbb...
2008. dec. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Alapból magánra sincs pénzem, SZTK-shoz járok...illetve járnék, ha mehetnék máshoz is a körzetin kívül.:( ugyanis az meg tönkre vágta egy jó fogamat, nem kicsit állat módon...:(

Sajnos még pár ezer forintom sincs rá...azért köszi!

2008. dec. 8. 23:58
 5/12 anonim válasza:
100%
Nem kell lepontozni, csak egy tipp volt. Nekem megcsinálta volna SZTK, ha megtalálták volna a problémát anno (gyökérkezelni kellett, de nem vették észre). Bocs, ők se mindenhol egyformák. Egy ismerősömnek bejött, ő SZTK-ba jár, és jóval kevesebbet fizet, mint magándokinál kéne. Ő se áll jól anyagilag.
2008. dec. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz helyzet ez. Ahogy már a többiek is ajánlották, SZTK-s (JÓ) orvos kellene keresned, van ilyen! A fog csapos pótlása valóban tíz- sőt, százezres nagyságrendű összeg. Viszont hidat már elég olcsón csinálnak, ilyenkor a két mellette lévő fogat lecsiszolják és egy hármas, szépen kialakított koronát húznak a két lecsiszolt fogra, így a hiány eltűnik. Először is a megmaradt gyökeret, ha menthetetlen, mielőbb távolíttasd el, hogy begyógyulhasson a helye. Az említett hármas koronát SZT alapon 45ezer Ft körüli áron megcsinálják. Tudom, hogy nehéz, amikor az embereknek kenyérgondjaik vannak, de valahogy ezt a pénzt össze kellene spórolni. Gondold el, hogy foghiánnyal hátrányos helyzetbe kerülsz, álláskeresés, hivatalos ügyek intézése során. Mindenképp jó lenne megoldást keresni erre, és a többi fogad állapotát is ellenőriztetni, megcsináltatni őket, többnyire SZTK alapon ingyen, amíg még megvannak.
2008. dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző: Hol élsz te, már bocs? 45e Ft-ért már az SZTK-ban sem csinálnak meg egy hármas hidat...
2008. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve csináltattam 4 tagú hidat 60ezerért, tagonként 15ezer volt, fémkerámiából készült. Budapest, X. kerület, Futanics doktornő :).
2008. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Nekem szintén SZTK-ban csináltak 3 tagút, tagonként 20 ezer volt.

Amúgy tényleg meg kell csináltatni akkor is, ha nem olcsó, nekem is nagyon drága volt, de nem volt más választásom.

És okulni belőle, és gyakran járni fogorvoshoz ellenőrzésre. Meg ha egy fog láthatóan gyenge, és félő hogy letörik azonnal koronát kell tetetni rá, főleg elől kévő fognál, mert az mégiscsak 1 korona, és kb. 20 ezer, viszont ha letörik és híddal kell pótolni, akkor az már kb. 3 korona, és kb. 60 ezer, plusz egészséges fogakat is le kell miatta csiszoltatni... Úgyhogy jobb megelőzni ezt az esetet. Én is saját káromon tanultam meg amikor 28 évesen foghíjjal jártam hónapokig, ami borzalmasan nézett ki, amíg ki tudtam fizetni a 60 ezret... :)

2008. dec. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Amúgy ha csak letört belőle, és működik a csapos fog megoldás, az sem pár ezer ahogy az első hozzászóló írta, csak a csap min. 6-8 ezer, de sztem több, plusz ott is ki kell fizetni a koronát, így össz. sztem kb. 30 ezer úgy is, persze sztk szinten. :(
2008. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!