Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megsérült az ínyem, most...

Megsérült az ínyem, most nagyon fáj. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Evés közben megsérült az ínyem. Máskor is volt már ilyen, de rendbejött 2 nap alatt és nem fájt ennyire. Tegnap (pénteken) csak kicsit duzzattabb volt, ma reggelre meg már a nyirokcsomóm is be van dagadva és fáj. Oldalt az utolsó fog mögött fáj. Nyelni is alig tudok, az mögött olyan mint ha egy hólyag is lenne. Hétvégén itt nincs rendes fogászati kezelés, csak húznak ha baj van. A fogammal nincs semmi probléma úgy érzem. Csak hétfőn tudok elmenni orvoshoz. Addig is mit tudok csinálni, létezik valamilyen öblögető? Köszönöm, ha válaszoltok!

2021. jún. 12. 11:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Inkább úgy írom hogy ahol a bölcsességfogam lenne, ott fáj.
2021. jún. 12. 11:13
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Gingisol plus ínyecsetelőt vegyél gyógyszertárban.
2021. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
corsodyllal öblögethetsz napi 2x. baktériumszámot csökkenti, ezáltal gyorsítja a sebgyógyulást.
2021. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, veszek is ma!


Most már a fogam is lüktet és nagyon félek mi lehet ez.

2021. jún. 12. 12:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha mar nagyon faj es van otthon cataflam,1-et vegyel be. Nagyon lassan hat, kb 1 ora,de utana tenyleg nem erzel semmit.

Ez csak tunetelnyomas, de ha nagyon szenvedsz, akkor megfontolando.

Lehet h jon a bolcsifogad

2021. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elvileg nincsen bölcsességfogam, meg már 29 vagyok, nem késő ez már annak?


Gyógyszert veszek majd be ha nagyon nem bírom :(

2021. jún. 12. 18:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem keso, 30 felett is megindulhat ha olyanja van, tok kiszamithatatlan. Voltal rontgenezve korabban, vagy doki mondta hogy nincsen fogcsirad?
2021. jún. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, doki mondta röntgen alapján hogy nekem nincs. Tesómnak sincs, ez ilyen genetikai baki nálunk.


Vettem olyat amit fentebb írtatok, délután ecseteltem, este szájvíz és reggelre félig lement a duzzanat. El se hittem! :O. Tegnap pedig már nagyon fájt.

2021. jún. 13. 15:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem baki, valojaban evolucios szempontbol fejlettebbnek szamit 😉

Mindenesetre lehet,hogy a fogadnak az a felszine es inymenti terulete fogkoves lett es alagyulladt, szokott kis tasak kialakulni ott,szoval mindenkeppen az a legjobb ha megnezi a doki

2021. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!