Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megsérült a térdem mit csináljak?

Megsérült a térdem mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elvileg térdszalag szakadásom van írt az orvos gyógyszert amitől ezerszer jobb lett de ortopédiára csak októberre van időpontom. Táncon hirtelen rossz mozdulattól lett és azóta is amikor megpróbálok táncolni akkor elkezd fájni de nem annyira vészes csak nem tudok olyan felszabadultan mozogni. Nem tudnátok adni tanácsokat? Vagy kezdjem el újra hozzászoktatni a térdemet a mozgáshoz vagy akármi? Mert szeptember 5től újra lesznek táncóráim stb és nem akarom abbahagyni semmiféleképpen. Addig még pihentessem a lábam vagy csináljak gyakorlatokat stb? (kb 3 hete sérült meg.) plusz nagyon szeretek edzeni és azt sem bírom csinálni :( valaki légyszi!!
2014. aug. 27. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fáj akkor semmiképpen se erőltesd, mert nagy baj is lehet belőle. Ha tornázni akarsz, akkor has, kar, váll, mellizomra simán tudsz tornázni, hátra, fenékre is, csak a konkrét láb gyakorlatokat, illetve az aerobic, step-aerobic-ot kell hanyagolnod. Pihentesd a térded, hátha helyrejön ez alatt a pár nap alatt.
2014. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
fenékre szeretek a legjobban meg combra és egy pár feladatot elkell hanyagolnom gondolom pl guggolás, kitörés meg ehhez hasonlókat nem?:/ és köszönöm a választ!!:)
2014. aug. 27. 14:24
 3/5 A kérdező kommentje:
előbb olvastam hogy sokan guggolással hozták helyre a térdüket :O
2014. aug. 27. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem guggolnék semmenyit, de ez a te döntésed, lábemeléseket tudsz csinálni combra, ahhoz nem kell a térdedet használni.
2014. aug. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egyébként fogyni szeretnék úgyhogy csak súlyzós edzésektől nem fogok :/ nem tudom mit csináljak
2014. aug. 27. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!