Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem tudom mit csináljak 3...

Nem tudom mit csináljak 3 napja nagyon fáj a fogam és be is van duzzadva az ínyem viszont fogászatra nem tudok el menni... Bárki tud valami otthoni praktikát amivel kezelni lehet a gyulladást?

Figyelt kérdés
2021. jún. 16. 05:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs otthoni praktika. Max fájdalomcsillapítót tudsz szedni.
2021. jún. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vodkával öblögess...én azt szoktam
2021. jún. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szerencsés vagy és csak az ínyed, akkor Corsodil öblögető naponta 2-szer és alapos, az ínyt nem kímélő fogmosás. Foglyuk ellen fogorvos. El nem tudom képzelni, mi lehet az az ok, ami miatt nem tudsz elmenni.
2021. jún. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szegfűszeg olaj, vagy valami szájöblögető, de ha ez nem csak ínygyulladás, hanem a fogad miatt van, akkor nem fog rendeződni, csak rosszabb lesz.
2021. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyulladt ínyen átmenetileg segít a fluoridos szájvíz fogmosás után (bármilyen sajátmárkás is jó, nézd meg a hátulján, hogy pl. 450 ppm fluorid legyen benne), nekem pár nap alatt javul tőle. Napi 2x használhatod, ha valami akut gondom van, akkor 2-3 napig szoktam 3x is. Evés után alapos öblítés, hogy minél kevesebb kajamaradék legyen ott fogmosásig, és fogselymezés, a gyullad résznél nagyon óvatosan. Csak receptre kapható erős fájdalomcsillapítót fel tud írni a háziorvos. Mindez természetesen addig, míg a fogorvoshoz jutás elháríthatatlan akadálya el nem hárul. Ha sokat vársz, akkor csak durvább lesz, bele is halhatsz. A fogaid egészsége elég jó prediktora a várható élettartamnak egyébként.
2021. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!