Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Altatasos fogaszatrol velemeny...

Altatasos fogaszatrol velemenyek, tippek (kihez kellene menni)?

Figyelt kérdés

sziasztok. diohejban leirva kiskorom ota rettegek a fogorvosoktol, akarhanyszor voltam hanyingerem volt mar elotte napokkal is, szedultem es mar mar sirva is fakadtam. igy inkabb altatasos fogaszatra mennek.

van valakinek tapasztalata ilyen teren? mit csinalnak, hogyan, stb?

illetve valaki tudna ajanlani hogy kihez kellene mennem?

en a szegedi barta-t neztem, roluk van valakinek velemenye?

elore is koszonom a valaszokat

19/L


2021. febr. 22. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Súlyos fóbiám volt, már a fogászat szótól is pánikrohamot kaptam. Kérdeztem a fogorvost az altatásosról, lebeszélt róla. Aszonta nagyon macerás, vérvétel kell, általános orvosi vizsgálat, spec orvos, szigorú időpontok, stb. Ő azt javasolta, h vegyek be előtte nyugtatót + szuper kedves, türelmes lesz, pihenhetek, beszélgetünk közben. Pár alkalom után hozzászoktam, nem volt baj. Nyilván kell hozzá egy kedves, empatikus, jófej fogorvos, aki nem sürget, és nem bsz le, ha várni kell pár percet.
2021. febr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem remek dolog, hogy már altatásban is megcsinálják az ilyesmit.

Én a győri Solydentbe járok, mert ott ők a legjobbak és egy füst alatt mindent elvégeznek.

Hátrány: drága. A magánfogász mindig drága volt és az is lesz, az altatásban végzett beavatkozás pedig még drágább.

Az altatás utáni ébredés nagyon szar, én nem egyszer kidobtam már a taccsot utána. Ugyan nem érzed a fájdalmat beavatkozás közben, de utána azért elő tud az jönni.

Krónikus betegeknek nem csinálják, mert az altatás még ma is elég veszélyes.

Én is csak a durva műtétek alatt kértem, pl dupla bölcsességfog eltávolítás. A nyugtató jó ötlet, de előtte kérdezd meg róla a fogorvosod is. Szóval ne úgy menj oda, hogy már alig tudsz magadról, mert el fognak küldeni.

2021. febr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mit szeretnel a fogorvosbal elvegeztetni, amihez altatas szukseges?
2021. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nekem igazabol mar 6 fogam ki kellett huzni. annyira feltem a fogorvosoktol regebben is, hogy egyszeruen keptelen voltam elmenni. mikor picit szuvas volt a fogam, hanyagoltam a dokit,nem mertem elmenni igy hat annyira sok ideig lett hanyagolva hogy ki kellett oket huzni. 1-et szajsebeszeten huztak ki, hat azt hittem ott meghalok annyira fajt. 3 alkalommal adott a doki erzestelenitot, vartunk is, de egyszeruen nem hasznalt. azt mondta annyira ra vagyok stresszelve, hogy nem is fog hasznalni. ugyhogy bementunk, es elkezdte kiszedni. sajna eleg rosszul helyezkedtek a foggyokerek, egyben ki sem tudta huzni. elkezdte darabokra osszetordelni es ugy kiszedni.. na mindegy nagyon fajt, utana meg 5 fogam kellett kihuzni. mindet masik doki huzta, nekem mindig fajt, allitolag a rastresszeles miatt. kb egy eve kinott 2 bolcsessegfogam, eleinte jonak tuntek de mind a ketto kezdett szuvasodni most meg az egyik mar nagyon lukas. minden nap mosom a fogaim, eddig is mostam (sajnos csak 2 eve alltam ra a rendszeres, napi fogmosasra), (eleinte elmex aztan atalltam a lacalutra) de meg igy is elegge rosszak. jo par evvel ezelott tomtek be kb 3-4 fogamat, ezek kozul az utobbi par honapban kettonek letort kb a negyede, egynek meg a fele. a bolcsessegfogam amelyik lukas, nagyon faj, illetve elegge rosszak is a fogaim tehat mindenkepp legalabb 5 fogam lenne amit csinaltatni kellene. de mivel nem merek fogdokihoz menni, igy csak altatasosra mennek.

illetve a fogmosast is sajnos hanyagoltam, inkabb ragoztam, ezt nagyon meg is bantam. mar vagy 3 eve fogkoves a fogam, van ahol teljesen felul egy picit ki is lyukadt oldalrol a fog

2021. febr. 22. 12:11
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Én cisztamútét előtt keresgéltem, de csak olyat találtam ahol csak az altatás 100ezer volt, így hát nem volt választásom, ébren kellett végigszenvednem. Most ismét kéne ilyen műtét, de nincs rá ennyim, úgyhogy inkább szájsebész közelébe sem megyek annyira fájt, pedig mennyivel szebb lenne ha simán elaltatnák az embert ilyenekhez is minden gond és pénz nélkül
2021. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

Kedves 5.


Tudod az ilyen emberekkel van a nagy gond nem azért mert vannak álmaid hanem azért mert olyan iszonyatosan tájékozatlan vagy hogy abba kellemetlen belegondolni.

Első probléma: Magyarországon kicsit sarkítva ugyan de a betegségek nagyrészt legyen az belgyógyászati, onkológiai, mozgásszervi és bizony fogorvosi is azért alakulnak ki mert az ilyen emberek egyszerűen nem tudják épp ésszel felfogni hogy a szervezet nagyon kis %-ban tudja megoldani azokat a problémákat ami azért alakul ki mert gyökeresen különbözik az életünk mint amire a testünk fel van készülve.

Ezért kell orvoshoz járni aki ezt tagadja az nyugodtan rohassza a fogait koptassa az ízületeit és csessze szét úgy egészében a szervezetét

Második probléma: Aki nem tud elviselni ennyi szenvedést az először ne fogorvoshoz forduljon hanem pszichológushoz mert bár igen sokszor drágák ezek a kezelések de hidd el nem azért csinálják hogy téged kifosszanak

Harmadik probléma: Megint csak a tájékozatlanság. Meg lennék lepődve ha tudnád hogy mivel jár egy altatás és mibe kerül a véghezvitele...

Tegyük fel ha mindig mindenkit altatnának akkor a fogorvosok biztos örülnének mert nem kéne a hisztis 40 éveseknek könyörögni hogy nyissák ki a szájukat, de az is igaz lenne hogy értelmi fogyatékosok járkálnának az utcán mivel minden egyes altatás minimális agykárosodással jár ami többszörös altatás alkalmazásakor már mérhető IQ csökkenést okoz.


Amiatt nagyon sajnállak hogy cystamütéted volt mert az legalább nem feltétlenül miattad alakult ki.


De aki annyira fél, hogy inkább tönkreteszi a szájhigiéniáját az meg is érdemli.


Sajnálom hogy nem tudtam szimpatikusabb monológot írni és jó eséllyel emiatt nem is fog tetszeni a véleményem de igazából nem is érdekel.

2021. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Kedves 6-os, igazán aranyos, hogy ennyi időt szántál rám, bár teljesen feleslegesen, főleg úgy, hogy te emlegeted a tájékozatlanságot közben meg csak azt a pár sort tudod rólam, amit itt leírtam.
2021. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%

Egy névtelen oldalon nem lehet sokat meg tudni mas emberekről azonban az adott témáról egy igényes ember gyűjthet információt

Önérzet 10/10

2021. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!