Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után 4 nappal szedtél...

Foghúzás után 4 nappal szedtél ki géz darabot a foghelyről(nem gyógyszeres géz!)?

Figyelt kérdés

Ma 5 napja húztak ki egy fogam. Nagyon nehezen jött ki, ezer féle eszközzel feszegette az orvos, sokszor törölte a vért gézzel, mert már annyira vérzett, hogy "nem látott".

A 4. napon már a fülem is elkezdett fájni, akkor néztem bele vakuval a számba és észre vettem, hogy van az alvadt vérben valami. Kihúztam, és egy db géz szál volt. Utána szinte meg is szűnt minden fájdalom, csak néha lüktetett a fog hely. Mára, az 5. napra viszont ismét erős fájdalmat érzek. Nincs begyulladva, mert abszolut nem piros a környező íny, de elég intenzív lüktető, nyomó fájdalmat érzek.


Járt már így valaki? Lehetséges, hogy azért fáj még ma is, mert van benne még géz darabka? Vagy nehéz és komplikált foghúzásnál normális ez a lüktető nyomó fájdalom?



#foghúzás #Komplikált foghúzás
2021. jún. 16. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyben jött ki a fog?

Én utána 1-2 héttel még szilánkokat is szedtem ki az ínyből, mert ripityára tört húzás közben.

2021. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 nagyobb darabban, amit szétfúrt. Meg közben töredezett le a fog.


Hogy szedted ki a szilánkokat? Látszódtak a véralvadékon át?

2021. jún. 16. 14:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Szemmel semmiképp

Miután elkezdett gyógyulni, és akaratlanul ott volt a nyelvem, éreztem az idegen szúró érzést amikor megnyomtam vele.

Az ínyem dolgozta ki magából. Lejjebb jöttek amik mélyebben is voltak

Aztán hegyes végű csipesszel.

Nem kellemes,de amilyen orvosom volt(...) ,ez volt a legbiztosabb.


Persze azért ne kezdj el kutakodni ott, nem tett neki jót ez a gézes dolog

De nem kizárt hogy a gyökeréből tört le , de ha igen akkor megoldja az immunrendszer, kilöki ,ha van nem oda való dolog benne.

2021. jún. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!