Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vándorolnak a fogaim?

Vándorolnak a fogaim?

Figyelt kérdés

Kicsit nehézkes ezt elmagyarázni, de nem mindig ugyan úgy illeszkednek a fogaim egymáson. Például pár napig szépen össze tudom zárni az állkapcsom, de van amikor mintha "összébb szűkülne", aztán pár napig megint jó. Körülbelül egy éve vettem ezt így észre és azt hittem igazából, hogy én érzem rosszul, de észre veszem magamon, hogy nehezebb a beszéd is ilyenkor, mert ha nem figyelnék oda, akkor sejpítenék is. Mi lehet ez?

Egyébként 24/f és minden fogam megvan, kicsit rosszul állnak, de összesen 4 évig vittem fogszabályzót. Egyik fogam sem fáj, naponta egyszer mosok fogat legalább évente eljárok fogorvoshoz és elméletileg nincs lyukas fogam.



2021. jún. 16. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, normális hogy minimálisan elmozdulnak. De, ha túl nagy az elmozdulás(1-2 milliméter) rövid idő alatt, akkor az fogínyprobléma(gyulladás, fertőzés, vagy allergia). Ha jelentkezik hasonló tünet, nyugodtan menj el fogorvoshoz, mond el a problémát. A fogorvos megtudja állapítani beteg e az ínyed. Allergia gyanú esetén, allergia tesztre kell menni, abban pedig a háziorvos segít.
2021. jún. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!