Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyűlöli sok proli a...

Miért gyűlöli sok proli a gazdagokat? Nekik luxuscikkekre megy a vagyonuk, nem veszik el senkitől a kenyeret. Nem esznek többet, mint egy átlagember. Inkább a középosztályhoz vándorolnak az általános jóléti cikkek és a jobb minőségű élelmiszer.

Figyelt kérdés
Szóval annyit állítok, hogy a felsőosztály sokkal kevésbé ártalmas az alsóosztályra, mint a kötéposztász, vagyoni elosztás szempontjából. Attól még, hogy a gazdagok pénzét elosztanák, ugyan úgy nem lenne mindenkinek étel az asztalán, mert nem teremne többet a föld, nem tudnának lényegesen több árucikket termelni az üzemek. Németországban és a többi nyugati államban is már csakis a többi ország észrevétlen gazdasági kizsákmányolásával tudják fenntartani az életszínvonalat.

#gazdagság #Vagyoni ellentétek
2021. márc. 16. 12:26
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Szóval Magyarországon saját erőből soha nem lesz ennél sokkal jobb világ, maximum ha lényegesen versenyképesebb lenne a gazdaság, és a nyugatiak jó áron vennék a magyar termékeket(esélytelen szerintem, tök mindegy ki van kormányon).
2021. márc. 16. 12:28
 2/25 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem már az osztályokra bontás is minimum furcsa.

Hol kezdődik a gazdag, ki a közép, hol a szegény?

Mitől lesz jobb élet itt?

Ha oda vándorol a pénz, ahol sok van, vagy ha oda irányítják a pénzt, ahol szükség van rá (felzárkóztatás)?.

2021. márc. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A gazdagok egy részét lehet utálni csak.

Vegyük például unokatesómékat.

Milliárdosok és az egész országban megtalálhatóak a gyáraik.

Ők gyerekkorukban kezdték el építeni ezt az egészet és mai napra rendes emberek lettek. Tehát ugyan olyan emberek mint én vagy te.

A felesége viszont aki csak úgy beházasodott a családba egy tipikus "új gazdag". Mindenből a legdrágábbat akarja, a legjobbat, azt amit a filmekben lát. Mindegy, hogy mennyire nem szép az a bizonyos dolog neki akkor is a leggiccsesebb kell. Az embereket lenézi mert, hogy ő magasabb rendű. Beszélgetni nem lehet vele egy normálisat.


Az a lényeg, hogy ez a két fajta gazdag van és mindegy, hogy férfi vagy nő az illető. Aki megteremti magának az élete során a vagyont az emlékszik még arra, hogy honnan jött. A másik aki beleszületik vagy csak bele huppan az annyit vesz észre, hogy ő sokkal több mindenkinél. Persze vannak kivételek de többnyire így van.


Az egyes gazdagok személyiségét utálják az emberek.

2021. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem többféle gazdag van. Egyik sokat dolgozott, másik lopott, harmadik örökölt. Lehet, hogy még van, most ezek jutottak eszembe.

A proli, aki gyűlöli az ilyeneket az buta, vagy lusta, vagy mindkettő. (Mert nem minden szegényebb emberek gyűlöli a gazdagokat) Egyszerűen csak irigyek, pl van egy ismerősöm, aki a feleségével együtt, napi 3 doboz cigit szív, ez egy évben kb. 1.300.000Ft. Én nem dohányzom, vettem pl szaunát. Látni kellett volna az arcát amikor megtudta. Buták, nem gondolkodnak, azt hiszik, hogy a pénz csak úgy jár a semmiért. Ő is lehetett volna ügyvéd, vagy építési vállalkozó, vagy bármi, senki nem mondta, hogy árufeltöltő, vagy sormunkás legyen. Aki meg bűnözésből szerzi a pénzt, az meg kockáztatja a szabadságát. Ezt is bárki megteheti. Aki örökölt, annak meg valamelyik őse dolgozott meg érte, nem hiszem, hogy bárki elajándékozná az örökölt vagyont, csak azért, hogy szegény proli jobban érezze magát.

2021. márc. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Sunshinedoll ***** válasza:
61%

Pedig a nagyon gazdagok bizony a szegényektől vesznek el.

Ez a kapitalizmus lényege :D

2021. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Meg hát a középosztálytól/munkásosztálytól is.
2021. márc. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
De nem fog több javat termelni egy gyár, nem fog több búzát teremni a föld akkor sem, ha el van osztva a gazdagok vagyona. Én azt mondom, azért szegényebb Magyarország, mint Nyugat-Európa, mert pl Németországban nyomott áron adják el a magyar termékeket, vagy felvásárolják az alapanyagot, és ott dolgozzák fel. Szóval a nyugat gyakorlatilag kifosztja az országot. Azt nem tudom megmondani, hogy Magyarországnak lenne-e más járható út, mint kiszolgálni más ország gazdaságát.
2021. márc. 16. 18:18
 8/25 Sunshinedoll ***** válasza:
67%

Itt nem azzal van a baj, hogy mennyit termel egy gyár, hanem annak, hogy a CEO-nak yachtja meg magángépe meg több villája van, a gyársoron dolgozó csóri embernek meg alig jut pénz ételre :D


A CEO tudna nélkülözni egy-két házat meg egy magángépet és mondjuk arányosabban megfizetni a dolgozóit, mert konkrétan SENKINEK nincs szüksége egy millió dollárra a világon, senkinek.


Etikus úton, mások kizsákmányolása nélkül nem lehet dollármilliárdosnak lenni.

2021. márc. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
De azért vannak szegények, mert nem tud mindenkit ellátni a gazdaság. Szerintem semmit nem változtatna, ha nem yachtozgatnának a cégigazgatók. Egyszerűen nem lehet jólétet biztosítani mindenkinek.
2021. márc. 16. 18:34
 10/25 anonim ***** válasza:
39%

5-ös! Nem a szegényektől veszi el, hanem a gazdaghoz kerül a több pénz. De aki most szegény, az nem azért az, mert volt pénze, csak elvették tőle. Ő is lehetne olyan pozícióban, hogy hozzá kerüljön a sok pénz. És ismerek nem is egy olyat, aki alkoholista szülők mellett nőtt fel, mégis kifejezetten gazdag lett belőle. Tehát nem lehet arra sem fogni, hogy a családi háttér...

A kizsákmányolásról meg az a véleményem, tapasztalatom, hogy hiába kapnak több pénzt a prolik, rövid idő múlva az lesz az alap,megint morognak, irigykednek a tulajdonosokra.

2021. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!