Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzó utáni éjszakai...

A fogszabályzó utáni éjszakai retenciós készüléket újra elkezdhetem használni?

Figyelt kérdés

kb. 3 évig hordtam a levétel után az éjszakai retenciós készüléket, úgy ahogy elmondta a fogorvosom, és úgy is szoktattam le róla a fogaim. viszont már körülbelül 2-3 éve nem hordom, és minimálisan mocorog a fogam, főleg a 2 db 2. fogam mozudlt el látványosabban. Félek hogy ennél jobban is el fog mozdulni.

A kérdésem az lenne, ha nekem meg van ez a készülék, újra elkezdhetem használni, úgy, hogy viszonlag rá is megy a fogaimra? Mert ha ennek nincs semmi egészségügyi kockázata, szerintem vissza kellene térnem rá, ha nem akarom, hogy jobban elmozduljanak.



2021. jún. 18. 18:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem anno azt javasolta a fogorvos, hogy igazabol havonta tobbhavonta mindig ajanlott hordani. De. Nekem pont a tobb honap utan okozott diszkomfortot, recsegett, kattogott par fogam. Bevallom, ra se neztem azota. 25 eves koromban vettek le, es azert mar hasonlo modern volt, most 48 vagyok, es alig mozdultak el a fogaim. Nagyon szepek, es inkabb jo ertelemben, a harapasom tokeletesebb, ami nagy dolog, mivel az elso orvos elcseszte nagyon azt, hogy rossz fogparokat huzott ki, csak mert a tomottekre ment. Hiba volt.

Ha te pont forditva, anelkul erzed furcsanak, probald meg. Es ha ugy sem jo, egy masik fogorvostol velemenyt kernek, szerinte rendben van-e.

Szoval nekem 23 ev utan, illetve egy evig viseltem, szoval 22 ev utan kisse oregedve is tok jo nelkule.

2021. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!