Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Multhèt kedden erős fogfájássa...

Multhèt kedden erős fogfájással mentem az orvoshoz. Elkezdte gyökérkezelni a fogam, ami azóta is nyitva van. És változatlanul rettenetesen fáj Lehet arcüreg gyulldás okozza?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell, hogy tavaj március 18.án bell bénulásom lett egy fogászati kezelés utàn, akkor a neurológus azt mondta minden arcon érzett fàjdalom nagyon jo jel, mert javulhat az arcom.

A bénult oldalon 1ève érzek éles fájdalmat ahogy a szemem alatt, az orrom mellett maszirozom az arcom. De tegnap tegnap miutàn massziroztam, az ínyem bedagadt és feszít az egèsz.

Lehet hogy több mint egy éve be lenne gyulladva az arcüregem, és ez okozza a bajt? Ibu 600gyogyszert szedek, 1,5hete, de nem használ.

1,5hete nem tudok enni sem a nyitott fog miatt, max levesek levét.

Tudom kérni hogy húzzàk ki? Segithet a húzás, ha esetleg az arcüreggyulladás okozza?


2021. jún. 19. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tarthat egy arcüreggyulladás másfél évig, igyekezz egy hétvégi fogorvosi ügyeletre, de lehetőleg magánhoz, hogy ha nem muszáj, ne húzzák ki. Gondolom, nem sikerült teljesen kiirtani az idegeket.
2021. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rontgen volt?
2021. jún. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyokerkezelt fog is valoban fajhat meg, nekem pl elhalt az ideg es az allkapcsomra ment at csonthartya-gyulladas, pedig csak egy hosszu hetveget akartam kibirni.

Kerdes, hogy nem ketfele problema vag-e egybe. Csak a fogad, amit antibiotikum-kura es tovabbi kezelgetes megggyogyit, vagy esetleg arcideg-zsaba.

Nem kene kihuzatni, ha mentheto, de sajnalom, hogy faj. Erre Cataflamot kene iratni.

2021. jún. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es köszönöm, itt németországban sajnos nem tudok ilyen ügyeletről. De annak nagyon örülnèk ha valami más okoznà, nem arcüreggyulladás.


Kedves 2-es fogászati röntgen kèszült 1,5hete akkor semmilyen gyuladás nem látszódott a fogaim felett.


Kedves 3-as.

Ibu akutt 600mg gyogyszert irt fel a doktornő. Napi 3szor kell szednem. Más hatóanyagot nem mert felírni, mert a kislànyom mèg cicizik. De 1,5hèt alatt a fájdalom semennyit sem javult, és ez igy kibírhatatlan.

Bell-féle bénulásom van 2020.Március 15.e óta, ez bizonyitott, ahogy az is hogy az előző orvos terhesség alatt egy rosszul beadott érzéstelenítővel bébította le. (más néven perifériás faciális bénulás) az injekcio beadása után azonnal pokoli fàjdalmat éreztem a fogaktól felfelè az arcomban, majd oldal irányba a szemem alól a fülemig, majd a fülem mögött a tarkóban. Kiderült ez pont a VII. Agyi ideg vonala. Ami nekem jelentős mértékben kàrosodott utána.

Az arcom 90%ban lebénult, és Hiába kezeltetem heti 3szor, vegzem a gyakorlatokat itthon stb. Az arcom szinte alig javult. Enni, inni alig tudok fogfajas nelkul is, mert minden “kiesik a számból”

A homlokom mint akinek tul sok volt a botox…. Semmi mozgas, mondjuk a szemöldököm igy tobb mint egy ev utan, mar 2mm mozgasra kepes, ha nagyon erőlködöm

2021. jún. 20. 09:04
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon sajnalom. Mielobbi megoldast kivanok. Viszont ha Nemetorszag, akkor el lehet hinni, hogy komolyan utananeznek.
2021. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!