Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval hogy lehet...

Fogszabályzóval hogy lehet enni és élni? 13/L

Figyelt kérdés
Ma rakták fel a fogszabályzómat, elég furcsa meg már érzem, hogy húzza a fogaimat, mert fáj :S Azt mondták, cska úgy lehet enni, hogy felvágom az almát (tehát nem haraphatom), meg ilyenek. Szóval cska rágni tudok majd. Akkor szendvicset, meg semmi iylet sem haraphatok, igaz? 1 hét alatt hozzá lehet szokni nagyjából? Csak annyira, hogy ne zavarjon? Mert suliban nem akarok szenvedni vele.
2010. aug. 26. 10:20
 1/4 anonim válasza:
Nekem is van fogszabim 1 éve lassan...3 nap alatt simán hozzászoktam. az almát nemigazán tudod harapni...de szendvicset meg ilyeneket simán megtudsz enni:) ugye havonta ha huzzák...utána fájni fog 1-2 napig de nemvészes:)
2010. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fáj, amikor harapsz, akkor szendvicset simán tudsz enni, az almát pedig tényleg érdemes összevágni.

amikor állítanak rajta, akkor fog fájni megint pár napig. (nekem hetente állítottak rajta, így gyakorlatilag folyamatos volt a fájdalom) ami fontos, hogy minden evés után alaposan moss fogat, mert könnyen beleragad valami, és észre sem veszed:S nem csak a látvány miatt mondom, a fogaid is gyorsan elromolhatnak, ha elhanyagolod a fogmosást. szóval suliban is legyen nálad fogkefe-fogkrém, és kajálás után irány a mosdó!

ha esetleg kidörzsöli belül a szádat a fém vagy a drót vége, akkor tegyél rá (a fémre) egy darab rágót. ezt a dokim javasolta. amúgy nekem majdnem 5 évig volt fent, és már kb 5 éve levették :) sok sikert hozzá!

2010. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pont 2 éve kaptam meg. :D

A suli első hetében én csak joghurtot és kefirt vittem, mert nem tudtam a kenyér belét sem enni. Utána majd ha megszokod, tudsz vele harapni, ez csak ilyen sablon, hogy nem lehet, amit a fogdokiknak el kell mondani.

Persze nem mondom, hogy az egész almát harapni fogod, de cikkekben simán meg fogod tudni enni.

Bár én fél évig egyáltalán nem tudtam harapni, de aztán sikerült. Bár a zsömlét nemigen, ezért lehet, hogy te is kiflis-szendvicses leszel. :) Azt lényegesen könnyebb elharapni, mint a zsömlét. A kenyér meg nagyon ragadós, azt macera utána kiszedegetni a fogszabiból. Ezért a legjobb a kifli, bár ez csak saját tapasztalat. De mondom, egy fél évig nekem azt is tépni kellett a kezemmel.

Most már tudok bármit és bárhogyan enni - és csak néha töröm le a brekettet... :D

2010. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
barátnőm most kapott fogszabályzót,4-5 hónapja, és neki első héten nagyon fájt. suliba pudingokat meg joghurtokat hozott enni, almát meg felvágva hozott. mondta hogy csak pépes kajákat tudok majd első héten enni [nekem is lesz] pl. krumplipüré, levesek, meg hasonlók.
2010. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!