Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől romolhatnak olyan...

Mitől romolhatnak olyan gyorsan kisfiam fogai és mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
21 hónapos. Konkrétan egy hónap leforgása alatt 3 foga is szuvas lett. Teljesen szürke szinte az egész fog. Ma már más fogain is észre vettem a sárgás lerakódásokat annak ellenére, hogy reggel este mosom a fogát. Minimálisan eszik édeset néha egy túró Rudi, joghurt, keksz (inkább a sós verziót szereti). Leginkább tiszta vizet iszik. Mit lehet ezzel kezdeni amíg dokihoz kerülünk? Már kértem időpontot, viszont két hónap múlva érnek rá. Addig szét rohad az összes foga ilyen tempóban. Még sosem láttam ilyet, teljesen tanácstalan vagyok
2021. jún. 29. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy egyáltalán nem adsz neki édességet, és minden étkezés után megmosod neki a fogát.
2021. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Cumizás esetleg? Ha teát, gyümölcslevet hosszasan szopogat cumisüvegből. Babapuskótarágcsálás?
2021. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hányszor eszik egy nap? Étkezések között milyen gyakran fordul elő, hogy eszik egy falat ezt, egy korty azt? Cumisüvegből iszik-e és ha igen, pontosan mit és milyen rendszerességgel? Esti fogmosás után előfordul, hogy sima vízen kívül fogyaszt valami mást?
2021. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valakinek hasonló gondja lenne a gyerekek fogaival. A doki azt mondta, hogy ez egy baktérium ami a fog zománcozot el színezi és át is terjed más fogakra. Magát a fogakat nem roncsolja, csak csúnya. Le kell polírozni
2021. szept. 11. 16:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi, h megírtad! Én is ilyen miatt kértem most időpontot fogorvoshoz.
2021. szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!