Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 21 éves, államilag támogatott...

21 éves, államilag támogatott nappali tagozatos egyetemista vagyok. Ingyenes a fogtömés? Ha nem, akkor mennyibe kerül? (nem magánorvosnál)

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom a körzeti fogorvosnál a fogmegtartó kezelések ingyenesek!
2010. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az amalgám talán ingyen van, de nem éri meg.

6000ft körül van egy fogszínű tömés.

2010. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ha valami esztétikusabbat szeretnél akkor kb 1000-1500 Ft/tömés. Egyébként ingyenes.
2010. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Én 18 éves korom óta magánorvoshoz járok, pedig az ösztöndíjamból élek. Inkább nem eszem. Gondolj bele, a körzeti fogorvosnak fix fizetése van, nem éri meg neki rendesen megcsinálni a fogad! Még olyan is van, hogy a "kezelése" többet árt, mint használ (pl. rosszul teszi fel a koronát, és úgy elromlik alatta fog, hogy ki kell húzni), márpedig a fogad mégegyszer nem nő ki! Csak nagyon sok egybehangzó jó tapasztalat alapján menj körzeti fogorvoshoz (esetleg másik körzetbe, mint ahol laksz), legyél óvatos!


Egyébként csak az amalgám van ingyen, és az én magánorvosom 6-8 ezer forintot kér egy igen szép és jó minőségű tömésért...

2010. aug. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem használhatnak amalgámot...
2010. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok:

Nekem fogszínű "tömést" csináltak... illetve barázdazárást,de ez most mindegy.

Nem amalgámot,nem azt a fehéret, hanem olyan színűt mint a fogam. ingyen és bérmentve!

2010. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat!:)

19:26: ami olyan necces volt, szóval elől a metszőfogaimnál is kellett hátulról tömni, meg egy fogam körbe letört és azt újra fel kellett építeni és persze koronát rakatni rá, na ezeket a munkálatokat magán orvossal csináltattam. Egy jó magánorvossal, csak már nem igazán győzöm fizetni, ezért gondoltam, hogy sima töméseket majdcsak meg tud már csinálni a körzeti orvos is.... Persze amúgy egyet értek veled, hogy jobb a magán doki. :)

Köszi mindenkinek a válaszokat!

2010. aug. 27. 08:22
 8/10 anonim ***** válasza:

tegnap 20:33

a barázdazárást, én úgy tudom, hogy egy folyadékkal csinálják, nem töméssel, legalábbis nekem úgy csinálták.

2010. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi bajotok a körzeti fogorvossal. Minden orvost meg kell válogatni, sehova sem úgy mész, hogy hátha jó lesz (gratulálok annak aki így tesz). Én a fogorvosaimnak is utánanézek mielőtt odamennék. A magánfogorvosok elég nagy részének van körzeti rendelése is, ahol ugyanúgy bánik a pácienssel mint maszekban, de legalább ingyen van.

Nekem még sosem rontották el a fogamat, nagyon meg vagyok elégedve a dokimmal.

Nem látatlanba kell menni, ennyi. Aki meg lusta utánanézni az megérdemli, hogy fizessen.

2010. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem voltam lusta utánanézni, úgy kerestem magamnak személyes magánfogorvost. Nem a Blaha Lujza téren lévő hodály mittoménmilyendent-nek fizetek... és a körzeti rendelőjében is vannak dolgok, amikért fizetni kell, és szerintem a magánfogorvosomnál nem kell sokkal többet fizetni. (Eddig fogamat fúrni még nem kellett, a fogkőleszedésért fizettem, egyébként mindig ingyen és bérmentve nézegeti, meg kezelgeti ha pl. ínygyulladásom van, és nem kell órákat várnom.) A családomban vannak tapasztalatok több körzeti fogorvossal, és mindegyik nagyon negatív. Mint mondtam, az ösztöndíjamból élek (max. alulról 40 000 /hó...fizikushallgató vagyok, az eltén ez már hatalmas összeg) vagyis nem vagyok egy elkényztetett kis ribanc, de ne is haragudj, nem merek a körzeti fogorvoshoz menni. Ezért kár leszólni engem.
2010. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!