Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek a fogágybetegséggel?

Mit tegyek a fogágybetegséggel?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nemtudom mióta van fogágybetegségem, az biztos hogy lassan már egy éve. Egy éve mentem el fogorvoshoz ott leszedték a fogkövemet és kiderült, hogy fogágybetegségem van. Azóta még kétszer voltam, mivel mondta a fogorvos, hogy szükséges továbbra is járnom, így is tettem mentem januárban és májusban is. Ahoz képest amilyen volt már szebb és már csak kis felületen piros, gondolom bevan gyulladva. Viszont érdekes, hogy sose fájt a fogam meg nemis vérzett egyszer se az inyem csak fogkő leszedéskor. A lényeg viszont az, hogy még augusztusban visszamegyek leszedetni megint és az lenne a kérdésem, hogy el fog múlni teljessen még több idővel vagy más módszer kell hogy elmuljon teljessen, vagy egyátalán el tud e mulni a betegség.

2021. júl. 4. 00:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Elmúlni el tud, ha arra gondolunk, hogy megszűnik a gyulladás. Ehhez ilyen szoros fogorvosi kontroll kell, amit említesz is, illetve felturbózott otthoni szájhigiéne (rendszeres és helyes! fogmosás és valamilyen fogköztisztító módszer). Parodontax pl kifejezetten iylen problémákra van fejlesztve.


Az elpusztult csont azonban nem fog már újra visszanőni, tehát a feladat, hogy a jelen állapot legyen szinten és kordában tartva.

Léteznek egyébként különböző parodontális sebészeti beavatkozások, ahol csontot is tudnak pótolni, de ezek csak bizonyos esetekben alkalmazhatók és igen költségesek.

2021. júl. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Keress egy paradontológust ez az ő szakterületük, a "sima" fogorvos nem ért annyira hozzá. Emellett kezdd el szedni a következő étrend kiegészítőket: Jutavit Kollagén komplex és Jutavit Koenzim Q10, legalább 6 hónapig. A kollagéntől visszatapad az íny a fogakra és a gyulladások elmúlnak, a Q10-től pedig szép lassan visszanő a fogak közé (ha esetleg felhúzódott már). Saját tapasztalat.
2021. okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!