Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fog végleges gyökértömés...

Egy fog végleges gyökértömés meddig fájhat/mennyire?

Figyelt kérdés
Kedden tömték be és zárták le, aznap nem volt baj, viszont tegnap reggel már igencsak fájt, napközben elmúlt, este viszont iszonyatosan fájt, lüktetett, feszített.. két Cataflamot bevettem lefekvés előtt, hogy amíg hat, legalább addig tudjak aludni, de semmit se ért. Aztán valahogy elaludtam, és mikor felkeltem 6 után, már nem fájt egyáltalán. Ma még nem vettem be f. csillapítót, mert annyira nem fáj (rágni is tudok ott óvatosan), de azért kicsit igen, néha nyilal, aztán megnyugszik.. normális ez? Várjak még vele? Mert az orvos azt mondta, 2-3 napig fájhat, de szerintem a Cataflamsebírvele már nem az a fájdalom, amire gondolt.

2021. júl. 22. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A feszítés, lüktetés nem normális semmiképp, azt jelenti, hogy gyulladt még a fog alatt és ki akar jönni a genny, de nem tud, mert le van zárva a fog. Legalábbis nekem ezt mondta az orvos. Mindenképp visszamennék ezzel, akkor is, ha elmúlt a fájdalom, mert attól tartanék, hogy a genny rosszfelé talált utat magának. Elvileg a fog körüli szövetekben levő gyulladással már el tud bánni a szervezet, csak a fogon belülről kell kitakarítani a bacikat (oda nem ér el az immunrendszer), de azért nem bíznám magam erre, inkább lássa az orvos is.
2021. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, ezzel a foggal már 5x voltam az első gyökérkezelés után, nem tömte be, mert nyomásra érzékeny volt (amúgy nem fájt), mindig csak kaparászott benne kicsit, kedden végre betömte, azt hittem, végre normális lesz és nem..

nem volt rtg se, lehet az is baj..

2021. júl. 22. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem muszáj röntgen, többféle módszer van a gyökércsatorna hosszának megállapítására. Valamikor az egyik jobb, valamikor a másik (legalábbis én így tudom). Mondjuk ezen a ponton szerintem már indokolt lenne egy kisröntgent is csinálni a fogról, ha nem csinál, lehet hogy ellátogatnék egy másik orvoshoz másodvéleményért.
2021. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jartam mar igy. A doktorno elismerte, hogy ezek szerint megsem mult el a gyulladas teljesen. Kifurta a vegleges tomest, es tovabb kellett jarnom gyogyszeres kenegetesre.

Speciel nem kellett fizetnem, mert sajat hibajanak tekintette. D3 ha kell, fizetnek is, mashoz mennek akar. Muszaj ujra kifurni szerintem. Korai volt betomni.

2021. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az lesz, hogy egy másikhoz megyek, ahol röntgen is van (függetlenül attól, hogy ma este és holnap hogy leszek, mert a tegnap esti lüktetés/feszítés semmi jóra nem utal)
2021. júl. 22. 20:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaj, ha rontgen sem volt, mindenkepp. Amugy nem egyforma sebesseggel gyogyul, plane ha fix aras a gyokerkezeles, nem cicoztak vele tovabb, mikor gyogyultnak tunt. Szoval meg tovabb kell a gyulladast lehuzni, es ujra kezdeni elolrol.
2021. júl. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez volt az utolsó, hogy röntgen néékül gyökérkezelték egy fogamat.. de ettől független ezzel az egy foggal lesz még bajom. Szomorú, hogy a 8000 ft-os kezelés ennyit ért :/

Ha ugyanoda visszamegyek, lehet azt mondja, csak a húzás segít már, azt nem fogom hagyni.

2021. júl. 23. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!