Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mélyharapásról a fogorvosok...

Mélyharapásról a fogorvosok miért nem szólnak?

Figyelt kérdés
Nekem az van, a felső fogsor szinte teljesen fedi az alsót, de már több fogorvosnál is megfordultam és egyik sem szólt semmit. Ez hogyan működik akkor?

2021. júl. 22. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Az én fogorvosom egyszer vizsgálat közben felkiáltott, hogy borzasztó mélyharapásom van, ezzel valamit kezdeni kell. Úgy, hogy akkor már évek óta hozzá jártam. Aztán ez annyiban maradt, a következő alkalommal meg megint nem hozta fel.
2021. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Neked is hátrébb van az álkapcsod is? Azzal mit lehet kezdeni?
2021. júl. 22. 22:18
 3/14 anonim ***** válasza:
Fogszabalyozas. Allkapocsmutet
2021. júl. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Nekem szolt az iskolaorvos is, es aki a fogszabit tette fel az is. Nagyon lelkiismeretes doktornő volt, pedig sztk (Semmelweis). A fogszabi egyebkent rendbehozta. Pont szeptember körül o mar átment mashova dolgozni, de miattam visszajött oktoberben egy kulon időpontra mert mondta hogy szeretné ha o venne le nekem. Nagyon megkönnyítette a fogszabis éveket hogy egy ilyen kedves nő kezeiben voltam, es nem vegzett soha fel munkát. Bocsi, ezt le kellett írjam :D Szerintem ha tomesre mesz pl, akkor nem szoktak megemlíteni. De ha rontgeneznek is, átnézi a fogsorod akkor ez nagy mulasztás hogy nem szólnak rola.. de mondjuk hogyha te tudsz rola, akkor nem mindegy hogy szólnak e vagy sem?
2021. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem mindegy, mert nem tudtam, hogy mi a normális és gondolom többen is vannak így, hogy azt hiszik, hogy ez a normális.

Lehet ez hülye kérdés, de ezzel a problémával sima fogorvoshoz kell menni?

2021. júl. 22. 22:38
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Olyan fogorvoshoz,aki fogszabályzással is foglalkozik.Ha még nem vagy 18 éves,akkor kedvezményes.
2021. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
22 vagyok, remélem nem késő még
2021. júl. 22. 22:46
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem késő,de már nincs rá tb támogatás.
2021. júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A fogorvosok leggyakrabban nyitott szájjal látják a betegeiket és leginkább a szuvas fogakra koncentrálnak. A harapási rendellenességek viszont csak összeharapáskor tűnnek fel, amik egy tömésre kapott időpont során ritkán szembetűnőek. Egyébként az évenkénti kötelező iskolai fogászati szűrővizsgálatokon mindig megnézik a harapást és jelzik, ha fogszabályzóra lenne szükség. Főleg mivel a fogazati vagy harapási rendellenességek mind a fejlődés során alakulnak ki, és gyerekkorban sokkal könnyebb a korrekciójuk. Épp ezért felnőtt páciens esetében a fogorvos jogosan feltételezi, hogy tud a problémáról, csak eddig nem akarta kezeltetni.
2021. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, ez a fogszabályozó orvos dolga, o szokott rontgent is csináltatni. Aki tom, azt nem érdekli ez, attol meg mert o is fogorvos.
2021. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!