Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyokerkezelt/gyokertomott fog...

Gyokerkezelt/gyokertomott fog ujratomese, hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy gyokerkezelt es tomott fogam ami 4-5 eve volt kezelve. Idonkent, evente kb 3-4 alkalommal faj 1-2 napig es elmulik. Nemreg viszont nagyon fajt, 2 napig, aludni sem tudtam. Szoltam a fogorvosomnak aki azt mondta, hogy ujra kell tomni, mert valoszinu bakteriumok jutottak be a fogba.

Kerdes: ilyenkor csak megfurjak, fertotlenitik es ujratomik, vagy egyebet is kell csinalni vele?



#gyökérkezelés #Gyomertomes
2021. júl. 25. 12:15
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én nem értek hozzá, de nekem most csinálta a fogorvosom a gyökértömés cserét. Valahogy kiszedi a tömést a gyökerekből és persze a fedőtömést is. Nálam az orvos a gyökércsatornákat is tágította, kitisztította, műszerrel méregette, utána tett bele gyógyszeres ideiglenes tömést, ez a művelet volt 45 perc kb. Következő alkalommal kiszedte az ideiglenes tömést és újra kitisztította, rakott bele gyökértömést, de a fedőtömés most még mindig csak ideiglenes. Nálam ez 3 alkalom lesz összesen.
2021. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elmondanád légyszi, mit csináltak végül a fogaddal? Nekem is van egy tizenéve gyökérkezelt fogam és ugyanígy viselkedik, hogy évente 1x fájogat kicsit.
2021. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!