Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 17 éves lány vagyok és szeretn...

17 éves lány vagyok és szeretnék fogszabályzot, mennyibe kerül és hogy hogyan zajlik le ez az egész, kicsit félek mert nem jártam valami gyakran fogorvoshoz. Valaki?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 11:28
 1/7 anonim válasza:
atoll függ melyik fogorvoshoz mész és . felsö vagy alsó vagy mind ketőre akarsz fogszabit.nekem. kb 140 ezer ft.(kettöre)+havonta 3.000ft
2010. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
alsora és felsöre is.
2010. aug. 28. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van lyukas vagy rossz fogad, akkor az legyen az első, hogy megcsináltatod őket, különben csúnyán fognak rád nézni a fogszabályozó orvosok.
2010. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát lyukas fogam tuti hogy van szoval az biztos meg lesz csinálva. de én inkább a fogszabályzás árátol félek :(
2010. aug. 28. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:
18 éves korodig az OEP támogatja a fogszabályozó elkészítését, tehát olyan rendelőt keress, aminek van OEP támogatottsága. / Országos Egészségbiztosítási Pénztár /
2010. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. aug. 28. 19:53
 7/7 anonim ***** válasza:

van 2 fogszabályozós központ, az egyik a Zoltán utcában, a másik a Rottenbiller utcában(az újabb, és jobb is) érdemes az egyiket felkeresni, és egy konzultációt megbeszélni (ingyenesen van) utána amit javítani kell, azt saját fogorvossal ki kéne javíttatnod- pl lyukas fog, ínyvérzés-ha ilyen van

ezután, ha "készen állnak" a fogaid, akkor lepolírozzák, és felragasztják az ún. bracketteket, majd ebbe fűzik bele a drótot, amit kezelésenként cserélnek és húznak, ez lesz a fájdalmasabb része a dolognak. kb. 1,5-2 év amíg szabályoznak, de ez az egyenetlenségtől is függ. utána elvileg kell éjszakai fogszabi, hogy ne álljon vissza a fogad, de az már nem vészes:)

árban: ha állami helyre mész (mint a fent említett 2 hely) ott ingyenes, magánrendelőben elég drága...

nekem 2,5 év alatt rendbehozták a számat, igaz magánrendelőben voltam, de megérte az árat:)

jó egészséget!

2010. aug. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!