Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi van akkor, ha nem szeretnék...

Mi van akkor, ha nem szeretnék többet fogszabályzót? Vagyis le szeretném vetetni.

Figyelt kérdés
Már megvan fél éve, még visszavan másfél év, a legelején azt mondta 2 évig lesz fent. Csak a két év 1 év gumizást takar, ami azt jelenti, hogy előrébb akarja húzni az alsó állkapcsom, hogy egy síkban legyen mind2 fogsorom. Gondolom tudjátok milyen az a tipikus fogszabályzós fej, ilyen LÓFEJ :S és én azt nem akarom. Mi van ha én azt mondom, hogy én köszöntem, de vegyék le? Mert nekem elég az is ha csak nem görbék, nekem ne csináljanak lófejet, főleg hogy 11 hónapon keresztül az a sok gumi szétfeszítené a fejem, és csak evéshez/fogmosáshoz vehetném ki :(
2011. nov. 16. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszéld meg az illetékesekkel,h ENNYI!!! Vagy ha még picit birod,nem lennne baj,hiszen a felénél túl vagy,akkor szép fogacskáid lesznek! Mérlegelj,és dönts!
2011. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aláírat egy papírt, hogy te akartad befejezni a kezelést, aztán ennyi.

Amúgy én 1,5 éve gumizok, most épp egyszerre 3 gumival, ami 9 fogamba van beakasztva, és tudom, hogy hihetetlen, de képzeld, még mindig élek.

2011. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát nem lenne semmi következménye? Azt is olvastam valahol, hogy fizetni is kell érte, hogy levegyék, de nekem TB által támogatott van, akkor is? Nem is egészen a gumizással van gondom, hanem azzal, hogy utána hogy fogok kinézni! Neked mi okból gumizzák másfél éve?
2011. nov. 19. 11:16
 4/5 anonim válasza:

Ha a 2 állkapcsod nincs 1 vonalban, akkor inkább örülj, hogy a fogorvos ezt is rendbe hozza...

Nem véletlen kell gumizni, lehet így lófejed van, de ez csak időleges, és utána életed végéig jól fogsz kinézni, szerintem ez nem túl nagy ár.

És a fogszabályzásnak nem csak esztétikai okai vannak, ha nem záródnak rendesen a fogak, vagy nincsenek a helyükön, akkor előbb-utóbb kihullhatnak... Ez nem játék, hallgass a felnőttekre.

Nekem is volt fogszabályzóm, eleinte féltem tőle, mert sok embert láttam akit cikiznek miatta, de én ezen felül tudtam emelkedni, előnyt kovácsoltam a hátrányból, és ezzel még önbizalmat is szereztem. Belegondolva, megérte.

2011. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én ezt mind értem, és tudom is. De nem most van lófejem, teljesen normális kinézete van a fejemnek, ha oldalról nézed, akkor is, észre nem venné senki hogy szabályozásra szükségem van, ha nem látnák a fogszabályzóm. mivel görbén álltak be a fogaim, ezért az állkapcsom is úgy alkalmazkodott hozzá, tehát belül lehet hogy nincs egy sorban az alsó-felső fogsor, viszont ha úgy néz ki kívülről hogy jó helyen van, akkor ha előrébb húzzák az állkapcsom, mit gondolsz, hogy fogok kinézni? Semmi bajom nincs azzal ahogy kinézek a fogszabályzóval most, egy rossz szót soha nem kaptam rá, hanem azzal van gondom, hogy próbáld ki otthon a tükörben, hogy előrébb tolod az alsó állkapcsod a mostani helyzetéből! na?
2011. nov. 25. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!