Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félek fogorvoshoz menni, és...

Félek fogorvoshoz menni, és szégyellem is magam. Ez normális? Valahogy megtudok szabadulni ettől az érzéstől?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, van egy pár rossz fogom. Egy részt saját disznóságom miatt, más részt tényleg valamilyen szinten genetikailag szarok a fogaim.

Iszonyat mondon félek elmenni fogorvoshoz. Attól félek hogy beszól, hogy mennyi rossz fogam van. Olyan megalázó ez nekem, holott tudom bűn részes vagyok.

Meg lehet szabadulni ettől az érzéstől?

Mai nap kértem időpontot, de olyan ideges vagyok és stresszelek hogy ki kell nyitnom a számat.



2021. aug. 4. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális, de nem helyes.


Azért van fogorvos, hogy gyógyítson. Ha mindenki mintapolgár lenne (akik nagyon vigyáznak a fogaikra) és senki nem lenne genetikailag hajlamosabb a szuvasodásra és hasonlókra, akkor nem lennének fogorvosok sem.


Ember vagy, követsz el hibákat. Ez egy kisebb hiba, és elég gyakori, nem te leszel az első, sem az utolsó aki ezzel a problémával megy orvoshoz.


Ha ez segít, nekem olyan 8 rossz fogam volt, mire rászántam magam. A doki egy szót se szólt, csak szép sorban betömte.


Gondolj arra is, hogy most már nincs mit tenni - vagy elmész most, vagy csak vársz amíg rosszabb és fájdalmasabb lesz, és talán húzni kell a fogadat. Ez jobb?

2021. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A fog orvoshoz csak olyan emberek járnak, akiknek kezelni kell a fogukat. Nyugodtan menjél, egyáltalán nem lógsz ki a sorból, mindenki rossz foggal, vagy fogatlanul megy oda. Tömésre, húzásra, gyökérkezelésre, pótlásra. Ezért van munkája.
2021. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mitől félned. Ezek a gondok csak a te fejdben léteznek.

Ugyan így voltam vele, pont ezért nem mertem elmenni, így csak rosszabb lett a helyzet mire sikerült rávenni magam. Inkább nem részletezem, de sokba került.

És még így sem lettem megszólva, hogy fúj de sok rossz fogad van vagy ilyesmi, tudják ők azt magyon jól hogy sokan félnek fogorvoshoz menni, nem fognak beléd rúgni még pluszba.

2021. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat,

megnyugtatnak amiket írtok.


Valószínű 1 fogamat biztos húzni kell, a többi szerintem menthető, de nem vagyok szakkember. És abban is biztos vagyok, hogy a gatyám is ráfog menni.


Arra ne talán van valami jó tanácsotok, hogyan próbáljam menteni a menthetetlen?

Nyilván fogmosás orrba szájba.

Na, de ha minden étkezés után megmosom?

Sajnos most vettem észre hogy bizony elől is van egy kis hiba a történetben és semmiképpen nem szeretném, hogy mire elmegyek rosszabb legyen a helyzet.


Nagyon köszönöm!

2021. aug. 4. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Orrba-szájba ne. Mármint lehet hogy most pánikolsz, és még az Atyaúristent is lesikálnád most a fogadról, de azért vigyázz a zománcra :)


Moss fogat naponta kétszer (az esti a legfontosabb) legalább másfél percig. Használj szájvizet és fogselymet.

2021. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fogszabi is kellene, ha rosszul állnak, attól is tud rohamos mértékben romlani.
2021. aug. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Nem kell félni. Neki ez a munkája nem az hogy beszóljon. Ha olyat szól ami neked lekezelő/sértő akkor szólj vissza neki hogy egyelőre te fizetsz, ő meg csak csinálja a dolgát. Az nem tartozik a dolgába hogy sértegessen. Tanácsokat adhat, de a hangnemre ügyeljen.


Tudom mert én is ebben a cipőben jártam én 20 évesen mentem el önszántamból amikor nagy volt a baj, és kaptam is a szentségelést meg a sértegetést, aztán felálltam elkezdtem vele ugatni aztán bocsánatot kért és a mai napig hozzá járok.

2021. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!