Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy kell a fogselymet használni?

Hogy kell a fogselymet használni?

Figyelt kérdés

Az alsó íven két-három fogam picit egymásra van nőve, ezért arra gondoltam, hogy fogselymet fogok használni, hogy még teljeskörűbben tudjam tisztítani. Hogy kell használni? Mire kell figyelni? Érdemes lenne az összes fogközt kitisztítani vele vagy elég, ha csak ott csinálom, ahova nem ér a fogkefe?

Ha számít, akkor Elmex fogselymet vásároltam.



2021. aug. 7. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem igazán lehet elmagyarázni úgy, hogy nem mutatom meg, Youtube-on van egy csomó videó róla. Magyarul is van.


"Érdemes lenne az összes fogközt kitisztítani vele"


Igen! Fogközökbe nem fér be a fogkefe.

2021. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól írja az első. Ha elkezded rendszeresen használni, valószínűleg már hiányozni is fog, ha kihagyod. Többféle fogselymet is kipróbálhatsz, nekem például a rossmann sajátmárkás sensitive fogselyme volt a legjobb (meg a családom többi tagja is ezt szereti, talán genetikai oka van, hasonló lehet a fogunk).


Érdemes lehet a fogközkefét is kipróbálnod, nem helyettesítik egymást tökéletesen a fogselyemmel. Nagyon szűk fogközhöz a dm-ben tudtam venni olcsón sajátmárkás vékonyka fogközkefét, a rossmannban a sajátmárkásak között nincs olyan vékony.


Akkor fontos nagyon a fogközkefe, ha a fogak egymás felé néző felszíne homorú, mivel arra nem fekszik fel a fogselyem. De a kefével csak az íny melletti részt tudod tisztítani, ezért nem helyettesíti a fogselymet, hanem kiegészítik egymást.

2021. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tegnap este kipróbáltam, de sajnos nem jártam túl nagy sikerrel. Kisebb szenvedés árán az egymásra nőtt fogak közét sikerült kitisztítani, de a felső fogíven a két középső metszőfog közé nem igazán tudtam beilleszteni a fogselymet. Szabályozva voltak a fogaim, lehet emiatt nem fértem hozzá normálisan?
2021. aug. 8. 14:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg vékonyabb és viaszolt fogselyem kell. Pl. a Tesco sajátmárkás 4dent fogselyme elég vékony, azt nem tudom, hogy a te Elmexedhez hogy viszonyul. Próbálgassad több fajtával. Ha nagyon szűk egy fogköz, sajnos a lepedék akkor is be tud menni közé. A gyakorlat is segít.
2021. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!