Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog érzékeny?

Gyökérkezelt fog érzékeny?

Figyelt kérdés

3 hete gyökérkezelték a bal felső 1-es fogamat, mert a semmiből iszonyatosan elkezdett fájni. Az első ülésnél a doktor úr megcsinálta a gyökértömést is, viszont megint elkezdett fájni. Kiszedte a gyökértömést, nyitva hagyta, utána gyógyszeres ideiglenes tömést kaptam. A fogam 4 napig mondhatni tünetmentes volt, nem fájt. Most viszont ha kopogtatom akkor érzékeny, illetve kis fájdalmat érzek. Az ínyemen nem látszik semmi elváltozás, hogy fel lenne dagadva. (Röntgenen sem) Ez a fogam egyébként oldalt már volt tömve.

Ez normális gyógyszeres tömésnél? Nagyon félek…

20/N



2021. aug. 8. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

Nem lett jól megcsinálva szerintem, amíg érzékeny, főleg 3 hete az baj, ha ezt véglegesen így betömi, anélkül hogy normálisan kikezelné, arra rámehet a fogad is.

Nekem régen így lett oda egy őrlőfogam, szaros kézi eljárással csinálta a nő, persze hogy egy gyulladt fognál körültekintőbbnek kell lenni, ezt sok orvos nem képes megérteni, pedig ők diplomáztak.

Az a gond hogy sokan nem is akarnak kínlódni a pácienssel, 2-3 alkalom után már csinálják a gyökér és végleges tömést, én 1 év után mentem vissza így olyan fájdalommal hogy jobbnak láttam ha azonnal kihúzza, most meg pótoltathatom 100 akárhány ezerért.


Addig menj tisztításra, gyógyszeres gyulladáscsökkentő behelyezésre, amíg nem érzed otthon is hogy kocogtatásra, és harapásra sem érzékeny, megemelkedett a fog. A te fogad nem az övé, ő nem érzi ha valami nincs rendben, ezért kell visszamenni ha kell 5x is, az a dolguk hogy megcsinálják, ezért tanultak.

2021. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kb bármi lehet, akár még meg is javulhat magától. :) Ez még nem sok idő, nekem mikor gyökérkezelték, akkor 2 honapig hagyták benne az átmeneti tömést.
2021. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!